Koguty rozbiły outsidera

Mauricio Pochettino

Trzecie domowe zwycięstwo z rzędu, w tym drugie ligowe, na swoim nowym stadionie odnieśli piłkarze Tottenhamu Hotspur, którzy w pierwszym sobotnim spotkaniu 34. kolejki angielskiej Premier League pokonali zdegradowane już Huddersfield Town 4:0 (2:0). Hat-tricka zanotował dziś Lucas Moura, a gola dołożył Victor Wanyama.

Zaledwie czterech zawodników zachowało miejsce w wyjściowym składzie Tottenhamu po zwycięstwie nad Manchesterem City w Champions League – od pierwszej minuty ponownie zagrali Lloris, Vertonghen, Sissoko i Eriksen. Trzech piłkarzy po porażce z Leicester wymienił za to Jan Siewert – zamiast Smitha, Pritcharda i Mooy’a zajęli Hadergjonaj, Bacuna i Kachunga.

Na pierwsze zagrożenie bramki gości trzeba było poczekać dziesięć minut, kiedy to nieznacznie pomylił się uderzający Wanyama. W 24. minucie, Kenijczyk już się nie pomylił – po dograniu Daviesa z lewego skrzydła piłkę trącił jeszcze Llorente, a Wanyama “objechał” wychodzącego z bramki Hamera, po czym posłał futbolówkę do bramki.

Trzy minuty później było juz 2:0 – tym razem podawał Sissoko, a silnym uderzeniem z ostrego kąta piłkę do siatki zapakował Lucas. Chwilę później, odpowiedzieć mogli goście, ale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w światło bramki nie trafił Stanković.

Tuż po przerwie, gospodarze byli bliscy podwyższenia prowadzenia – po dograniu Foytha, Llorente ostemplował poprzeczkę bramki Huddersfield. W kolejnych minutach, Hamer wybronił jeszcze próbę Lucasa, a po dośrodkowaniu Daviesa w światło bramki nie trafił głową Llorente.

W 70. minucie nieoczekiwanie zaatakowały Teriery, ale po strzale Granta, futbolówka odbiła się od Sancheza i trafiła w ręce Llorisa. Pięć minut później, znów groźnie zrobiło się pod bramką Francuza, ale po świetnym podaniu Hogga, Llorisa nie zdołał pokonać Mounie. W 80. minucie, bramkarz Tottenhamu został jeszcze zatrudniony przez uderzającego z rzutu wolnego Bacunę.

Niewykorzystane przez gości sytuacje mogły brutalnie zemścić się na podopiecznych Jana Siewerta w 81. minucie – po szybkiej kontrzej, w słupek trafił Eriksen. W końcówce, gospodarze zdobyli jeszcze dwa gole – hat-tricka skompletował Lucas Moura, który najpierw skorzystał z dogrania Eriksena, a w doliczonym czasie gry z podania Sona.

Kiedy następne mecze?

Dzisiejsze zwycięstwo pozwoliło Kogutom wrócić na trzecią pozycję w ligowej tabeli – w następnej kolejce, Tottenham podejmie w ligowym hicie Manchester City, natomiast Huddersfield zmierzy się z Watfordem.

Tottenham Hotspur – Huddersfield Town 4:0 (2:0)

1:0 Wanyama 24′