Druga z rzędu porażka PSG

Gianluigi Buffon

Niespodziewanym rozstrzygnięciem zakończył się zaległy mecz 28. kolejki Ligue 1, w którym FC Nantes pokonało na swoim stadionie 3:2 Paris Saint-Germain. Tym samym ekipa ze stolicy Francji wciąż nie zapewniła sobie mistrzostwa Francji.

Gospodarze do swojego starcia podchodzili opromienieni cenną wygraną nad Olympique Lyon. Z kolei paryżanie mieli zamiar zmazać plamę po pogromie z Lille OSC w ostatniej serii gier. PSG nie miało jednak łatwego zadania, bo do swojej batalii podchodziło poważnie osłabione.

Wynik meczu został otwarty w 19. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Dani Alves. Brazylijczyk popisał się pięknym uderzeniem z dystansu, z którym nie poradził sobie golkiper rywali. Jak się jednak okazało później, było to dobre złego początki.

Po stracie bramki piłkarze Kanarków wzięli się solidniej do pracy i na efekty nie trzeba było długo czekać. Najpierw w 22. minucie do wyrównania doprowadził Diego Carlos, kierując piłkę do siatki po strzale głową. Z kolei jeszcze przed przerwą na prowadzenie Nantes wyprowadził Waris, który strzałem z bliska pokonał Gigi Buffona.

W drugiej połowie zawodnicy gospodarzy zdobyli jeszcze jedną bramkę, której autorem był Brazylijczyk Diego Carlos, na co PSG odpowiedziało w końcówce za sprawą Metehana Güclü. Jednocześnie ekipa Vahids Halihodzicia wygrała spotkanie 3:2, robiąc kolejny krok w kierunku zapewniania sobie ligowego bytu.

FC Nantes – Paris Saint-Germain 3:2 (2:1)

0:1 Dani Alves 19′
1:1 Diego Carlos 21′