Marsylia górą na Stade de Roudourou

Kibice Olympique Marsylia

W pierwszym sobotnim meczu 33. kolejki francuskiej ekstraklasy Olympique Marsylia pokonała w delegacji EA Guingamp 3:1. Losy rywalizacji zostały rozstrzygnięte praktycznie w pierwszej połowie, w której team z Lazurowego Wybrzeża zdobył dwie bramki. Po zmianie stron marsylczycy dołożyli jeszcze jedno trafienie, odpowiadając na honorowego, jak się później okazało gola gospodarzy.

Guingamp do swojej potyczki przystępowało, chcąc zakończyć serię czterech spotkań bez zwycięstwa. Zadanie jednak było trudne do zrealizowania dla ekipy z Bretanii, bo na jej drodze stanęła drużyna z Marsylii, która cały czas liczy na zajęcie na koniec sezonu miejsca premiowanego grą w europejskich pucharach.

Wynik meczu został otwarty bardzo szybko, bo po zaledwie 240 sekundach gry. Na prowadzenie gości wyprowadził Luiz Gustavo, który strzałem z siedmiu metrów pokonał bramkarza rywali. Na kolejne trafienie trzeba było czekać do 40. minuty, gdy Lucas Ocampos skierował piłkę do siatki po uderzeniu głową. Do przerwy było zatem 2:0 dla OM.

Gospodarzy stać było tylko na gola kontaktowego autorstwa Yeni Ngbakoto. Tymczasem podopieczni Rudiego Garcii zdołali i na tę bramkę odpowiedzieć w doliczonym czasie gry, gdy wynik rywalizacji na 3:1 dla marsylczyków ustalił Valere Germain.

EA Guingamp – Olympique Marsylia 1:3 (0:2)

0:1 Luiz Gustavo 4′
0:2 Ocampos 40′
1:2 Ngabakoto56′
1:3 Germain 90+2′