LE: Arsenal blisko finału!

Kibice Arsenalu

Arsenal zrobił duży krok w kierunku awansu do finału Ligi Europy. Podopieczni Unaia Emery’ego, przed własną publicznością, pokonali 3:1 hiszpańską Valencię.

Spotkanie na Emirates Stadium lepiej rozpoczęło się dla gości z Walencji, którzy w 11. minucie wyszli na prowadzenie. Po zgraniu piłki przed bramkę przez Rodrigo, wyżej od dwóch rywali wyskoczył Mouctar Diakhaby i uderzeniem głową z bliskiej odległości pokonał Cecha.

Odpowiedź Kanonierów była jednak bardzo dobra. W 18. minucie Arsenal doprowadził do wyrównania. Po szybkiej akcji, z piłką w pole karne wpadł Pierre-Emerick Aubameyang, wymanewrował obrońców i bramkarza rywali, a następnie odegrał futbolówkę do lepiej ustawione Alexandre’a Lacazette. Ten nie miał problemów z trafieniem do pustej bramki.

W 26. minucie francuski napastnik wyprowadził Arsenal na prowadzenie. Tym razem pokonał Neto uderzeniem głową z ośmiu metrów. Bramkarz Valencii powinien jednak w tej sytuacji zachować się zdecydowanie lepiej. Jak się okazało była to ostatnia bramka w pierwszej połowie spotkania i gospodarze na przerwę mogli schodzić w dobrych humorach.

W drugiej połowie wynik długo nie ulegał zmianie i wydawało się nawet, że kibice nie doczekają się kolejnych goli. Jednak w doliczonym czasie gry Arsenal zdobył trzeciego gola. Celnym trafieniem, wyższość gospodarzy potwierdził Pierre-Emerich Aubameyang.

Arsenal FC – Valencia CF 3:1 (2:1)

0:1 Diakhaby 11′
1:1 Lacazette 18′
2:1 Lacazette 26′
3:1 Aubameyang 90+1′

Valencia – Diakhaby, Parejo

Arsenal: Cech – Mustafi, Papastathopoulos, Koscielny (82′ Monreal), Kolasinac – Guendouzi (58′ Torreira), Xhaka – Maitland-Niles, Özil (77′ Mkhitaryan) Aubameyang – Lacazette

Valencia: Neto – Piccini, Garay, Gabriel Paulista, Diakhaby, Gaya – Soler (72′ Wass), Parejo, Roncaglia, Guedes (72′ Gameiro) – Rodrigo