Juve kończy porażką, Polacy na boisku

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: SerieA.pl  |  26.05.2019 19:54

Karol Linetty  |  fot. Grzegorz Wajda

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
Serią pięciu spotkań bez ligowego zwycięstwa mistrzowską kampanię 2018/2019 zakończyli piłkarze Juventusu, którzy w ostatniej kolejce przegrali na wyjeździe z Sampdorią po golach Defrela i Caprariego. 90 minut przeciwko ekipie z Turynu rozegrali Bartosz Bereszyński oraz Karol Linetty.

Na trzy zmiany po remisie z Chievo zdecydował się trener Giampaolo - miejsca Tavaresa, Ekdala i Gabbiadiniego zajęli Sala, Barreto i Ramirez. Zaledwie trzech piłkarzy zachowało miejsce w wyjściowej jedenastce Juventusu po remisie z Atalantą - mowa tu o Emre Canie, Dybali i Cuadrado.

Pierwsza połowa spotkania w Genui nie przyniosła zbyt wielkich emocji - w pierwszym kwadransie okazji nie wykorzystali Quagliarella i Bentancur, a później zablokowany został Kean. W 34. minucie znów nieznacznie pomylił się Quagliarella, a po drugiej stronie boiska, w bramkę nie trafił Dybala.

Znacznie bardziej aktywni byli po przerwie turyńczycy - w pierwszych minutach przed szansą na otworzenie wyniku stanęli Kean i Dybala, ale w obu przypadkach, futbolówka minęła światło bramki. Dziesięć minut przed końcem, Keanowi udało się skierować futbolówkę do siatki, ale bramka nie została uznana z powodu spalonego.

Kiedy wydawało się już, że spotkanie na Stadio Luigi Ferraris zakończy się bezbramkowym remisem, szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili w końcówce piłkarze Sampdorii. W 84. minucie, po wymianie piłki z Gabbiadinim trafił Defrel, a w doliczonym czasie gry, wynik na 2:0 ustalił Caprari, który popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego.

UC Sampdoria - Juventus FC 2:0 (0:0)

1:0 Defrel 84'
2:0 Caprari 90+1'

Rugani

Sampdoria: Rafael - Sala, Colley, Ferrari, Bereszyński - Linetty, Barreto (70' Vieira), Praet - Ramirez (58' Caprari) - Defrel, Quagliarella (81' Gabbiadini)

Juventus: Pinsoglio - De Sciglio, Chiellini (65' Bonucci), Rugani, Caceres - Can (59' Portanova), Bentancur, Cuadrado - Pereira (75' Nicolussi), Kean, Dybala