Copa America: Brazylia i Wenezuela z awansem, Peru czeka

Tite

Gracze kadry Boliwii przegrali z Wenezuelą 1:3. Tymczasem kadrowicze Peru ulegli Brazylii 0:5. Zarówno reprezentanci Canarinhos, jak i Wenezuelczycy uzyskali awans do fazy pucharowej. Gracze z Peru zajęli trzecią lokatę i muszą jeszcze poczekać na rozstrzygnięcia w innych grupach.

Jak wyglądało to pierwsze spotkanie? Piłkarze z Wenezueli objęli prowadzenie już w drugiej minucie, kiedy to swoją sytuację wykorzystał Machis. Celnie dośrodkowywał w tej sytuacji Hernandez.

W 55. minucie było już 2:0 dla Wenezueli. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Machis i zapisał kolejne trafienie na swoim koncie.

W 83. minucie na listę strzelców wpisał się Justiniano. Boliwia tym samym zdobyła gola kontaktowego. Wenezuelczycy szybko jednak odpowiedzieli bramką Martineza.

Finalnie wynik już się nie zmienił. Ostatecznie gracze z Boliwii zajęli ostatnie miejsce w grupie (0 punktów). Wenezuela uplasowała się na drugiej lokacie (pięć oczek).

W drugiej potyczce Brazylia już do przerwy prowadziła trzema trafieniami. Kanonadę Canarinhos rozpoczął w 12. minucie Casemiro.

Na kolejne trafienie czekaliśmy do 19. minuty. Bramka padła w kuriozalnych okolicznościach. Najpierw Gallese nabił Firmino, a piłka odbiła się od słupka. Trafiła jednak pod nogi zawodnika Liverpoolu, który nie miał problemów z finalnym umieszczeniem futbolówki w siatce.

W 32. minucie gola zdobył natomiast Everton, który zaskoczył peruwiańskiego golkipera precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego.

W 53. minucie bramkę dla Brazylii zdobył Dani Alves. To nie był jednak koniec goli w tej potyczce. W końcówce Willian ustalił wynik meczu na 5:0 (w doliczonym czasie gry karnego nie wykorzystał zaś Jesus).

Finalnie gracze z Peru zajęli trzecie miejsce w grupie (cztery punkty). Brazylia uplasowała się zaś na pierwszej lokacie (siedem oczek).

Boliwia – Wenezuela 1:3 (0:1)