ICC: Spokojna wygrana Kanonierów

Mesut Ozil

Jednostronny przebieg miał mecz w ramach International Champions Cup, w którym Arsenal FC na Bank of America Stadium pokonał 3:0 ACF Fiorentinę. Po jednej połowie w szeregach teamu z Toskanii rozegrali Bartłomiej Drągowski i Szymon Żurkowski.

Kanonierzy przystępowali do swojej potyczki po pokonaniu Bayernu Monachium, z kolei przedstawiciel Serie A w pokonanym polu pozostawił ostatnio drużynę CD Chivas.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji padł tylko jeden gol, a jego autorem był w Eddie Nketiah. 20-latek wykorzystał świetne podanie z boku boiska. Tym samym na przerwę z lepszym wynikiem schodzili piłkarze teamu z północnego Londynu.

Po zmianie stron ekipa Unaia Emery’ego dołożyła jeszcze dwa gole. Najpierw prowadzenie londyńczyków podwyższył w Nketiah, notując swoje drugie trafienie w spotkaniu. Tym razem Anglik wykorzystał zagranie Alexandre Lacazette.

Wynik meczu ustalił tuż przed jego końcem Joe Willock. Tym samym Arsenal pokonał team z Florencji 3:0, notując swoje trzecie z rzędu zwycięstwo w trakcie okresu przygotowawczego. Londyńską drużynę czeka teraz potyczka z Realem Madryt, a Viola zmierzy się z Benficą Lizbona.

Arsenal FC – ACF Fiorentina 3:0 (1:0)

1:0 Nketiah 15′
2:0 Nketiah 65′
3:0 Willock 89′