Chelsea traci punkty z Lisami

Frank Lampard

Gracze Chelsea tylko zremisowali z Leicester 1:1. Tym samym gospodarze cały czas czekają na pierwszy triumf w tej kampanii.

Jak wyglądał ten mecz? Piłkarze The Blues mogli objąć prowadzenie już w drugiej minucie, lecz Pedro uderzył obok bramki. Kilkadziesiąt sekund potem bramkarz Lisów poradził sobie z uderzeniem Mounta.

Duńczyk był jednak bezradny kilka minut potem. Wtedy to Mount pokonał go płaskim uderzeniem. 1:0 dla Chelsea.

W 21. minucie zawodnicy Chelsea mieli następną dogodną sytuację, ale nie wykorzystał jej Mount. Tym razem górą był bramkarz Leicester.

Kilka minut potem piłkarze z Londynu mogli zdobyć następnego gola. W porę interweniował jednak Fuchs, który uprzedził Kante.

W 67. minucie gracze Leicester City doprowadzili do wyrównania po trafieniu Ndidiego. Dużo osób w tym momencie zastanawiała się, czy podopieczni Lamparda będą w stanie jeszcze zdobyć gola na wagę kompletu punktów…

W 73. minucie na uderzenie zdecydował się Maddison. Jego próba poszybowała jednak w niewielkiej odległości nad poprzeczką. Kilka minut potem okazję miał Vardy, lecz też nie wykazał się odpowiednią precyzją.

W 89. minucie znowu blisko byli goście. Celnie strzelał Tielemans, ale Kepa zdołał odbić piłkę do boku.

Finalnie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i mecz zakończył się remisem 1:1.

Chelsea – Leicester 1:1 (1:0)