El. LE: Eintracht dopełnił formalności

Eintracht Frankfurt
Na zdjęciu: Eintracht Frankfurt

W rozegranym w czwartkowy wieczór rewanżowym spotkaniu III rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy, Eintracht Frankfurt skromnie 1:0 pokonał u siebie FC Vaduz.

Piłkarze Eintrachtu Frankfurt awans do czwartej rundy kwalifikacyjnej zapewnili sobie praktycznie już w pierwszym spotkaniu, w którym wygrali efektownie 5:0. Rewanż przed własną publicznością był więc formalnością.

W pierwszej połowie rewanżowego spotkania padła tylko jedna bramka. W 32. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Jonathan de Guzman, który trafił do siatki z kilkunastu metrów, dobijając piłkę po tym jak trafiła ona w poprzeczkę po strzale jednego z jego kolegów.

W 40. minucie bliski zdobycia efektownego gola przewrotką był Toure, ale zabrakło mu odrobiny szczęścia, bowiem futbolówka odbiła się od poprzeczki.

Druga odsłona czwartkowego spotkania nie przyniosła bramek. Eintracht mógł jednak świętować awans do ostatniej rundy kwalifikacyjnej, w której zmierzy się z francuskim Strasbourgiem.

Eintracht Frankfurt – FC Vaduz 1:0 (1:0)

1:0 De Guzman 32′