Bundesliga: Skuteczny Alcacer, jubileusz Sommera

Yann Sommer

Paco Alcacer potrzebował zaledwie 27 spotkań, by zdobyć 19 bramek w Bundeslidze, a ostatnim, który wykazał się taką skutecznością był Luca Toni, jedenaście lat temu. Yann Sommer zanotował natomiast 50. czyste konto w niemieckiej lidze.

Bayern natomiast pierwszy raz od 43 lat przegrywał do przerwy w meczu pierwszej kolejki, który rozgrywał na swoim stadionie.

Ciekawostki statystyczne po spotkaniach 1. kolejki Bundesligi:

4 – Marcel Sabitzer został pierwszym piłkarzem RB Lipsk, który miał udział przy czterech golach w meczu Bundesligi

5 – w całej historii Bundesligi w spotkaniach pierwszej kolejki padło dziewięć goli zdobytych w pierwszej minucie meczu. Aż pięć z nich straciła Borussia Dortmund

50 – Yann Sommer po raz 50. zachował czyste konto w meczu Bundesligi

7+7 – w 2019 roku żaden inny piłkarz urodzony po 2000 roku poza Jadonem Sancho grający w jednej z pięciu czołowych ligi Europy nie miał udziału przy takiej liczbie bramek (14) – siedem goli i siedem asyst

19 – Paco Alcacer zdobył już 19 bramek w swoich pierwszych 27 spotkaniach w Bundeslidze. Ostatnio równie szybko analogiczną granicę osiągnął w 2008 roku Luca Toni

43 – ostatni raz kiedy Bayern Monachium przegrywał do przerwy w pierwszym meczu sezonu ligowego, grając u siebie, miał miejsce 43 lata temu, w pojedynku z Fortuną Düsseldorf (1:2)