Nantes, Brest, Bordeaux i Angers z kompletami punktów

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

W czterech sobotnich spotkaniach trzeciej kolejki francuskiej Ligue 1 kibice obejrzeli w sumie dziewięć goli. Pierwsze zwycięstwa w sezonie odniosły dziś Nantes, Brest i Bordeaux, które odpowiednio pokonały Amiens, Reims oraz Dijon. Trzy oczka na swoje konto dopisali również piłkarze Angers, którzy łatwo wygrali z Metz.

Pierwszego zwycięstwa w nowym sezonie doczekali się piłkarze FC Nantes, którzy grając przez godzinę w przewadze, pokonali na Stade de la Licorne Amiens 2:1. Czerwoną kartkę w 31. minucie otrzymał Dibassy, który bezpardonowo zaatakował Toure.

Les Canaries zdołali wyjść na prowadzenie osiem minut po zmianie stron, kiedy to po centrze Abeida z rzutu rożnego, celny strzał głową oddał Coulibaly. Grające w dziesięciu Jednorożce zdołały wyrównać w 72. minucie po trafieniu Zungu, ale pięć minut przed końcem, wygraną gościom zapewnił Simon, który przerzucił piłkę nad bramkarzem po asyście Rongiera.

Po tęgim laniu zebranym na Parc OL (0:6) szybko pozbierali się piłkarze Amiens, którzy pewnie ograli przed własną publicznością FC Metz 3:0. Wynik otwarty został już w czwartej minucie gry – świetną centrą popisał się Ait Nouri, a piłkę do siatki głową skierował El Melali.

Dwie minuty przed przerwą, Les Scoistes dołożyli drugą bramkę – Capelle wyłożył futbolówkę na 25 metr, a płaskim, precyzyjnym uderzeniem na 2:0 podwyższył Santamaria. Wynik ustalony został w 67. minucie, gdy piłkę wzdłuż linii piątego metra zagrał Capelle, a do siatki skierował ją Alioui.

Pogromcy wciąż nie znaleźli piłkarze beniaminka z Brest, którzy pokonując skromnie Stade Reims 1:0, odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. O losach spotkania zadecydowała sytuacja z 86. minuty gry, kiedy po centrze Autreta z prawego skrzydła, bramkarza gości pokonał Charbonier.

Trzecią porażkę ponieśli dziś piłkarze Dijon, którzy przegrali przed własną publicznością z Bordeaux, dla którego była to pierwsza wygrana w nowym sezonie Ligue 1. Wynik otwarty został w 11. minucie, gdy na strzał z 20 metrów zdecydował się Hwang. Zwycięstwo przypieczętował tuż po przerwie Benito – po dośrodkowaniu Kwatenga z rzutu rożnego, Szwajcar oddał celny strzał z półobrotu.

Amiens SC – FC Nantes 1:2 (0:0)

0:1 Coulibaly 53′