El. LE: Eintracht z awansem

Ante Rebić

W rewanżowym meczu IV rundy eliminacji Ligi Europy piłkarze Eintrachtu Frankfurt pewnie pokonali na swoim stadionie RC Strasbourg 3:0, zapewniając sobie awans do fazy grupowej rozgrywek. Swoich rywali team Adolfa Hüttera pozna w piątek po godzinie 13:00.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego w lepszym położeniu byli przedstawiciele francuskiej ekstraklasy. W każdym razie według bukmacherów i tak faworytem potyczki na Commerzbank-Arena byli gospodarze.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji zespołem przeważającym był Eintracht, który otworzył w 23. minucie wynik rywalizacji, gdy Stefan Mitrović zaliczył samobójcze trafienie. Niemiecka drużyna jednak na własne życzenie skomplikowała sobie sytuacje w 40 minucie, bo czerwoną kartką za faul na bramkarzu ukarany został Ante Rebić.

Po zmianie stron składy obu ekip się wyrównały, a przyczynił się do tego Dimitri Lienard, który za niesportowe zachowanie został przez sędziego odesłany do szatni. Tym samym liczba zawodników w obu ekipach na placu gry była taka sama.

Tymczasem w 60. minucie przedstawiciel Bundesligi podwyższył prowadzenie. Bramkę na 2:0 dla teamu z Frankfurtu strzelił Filip Kostic, popisując się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego. Ostatnie słowo należało jednak do Danny’ego Da Costa, który w 67. minucie po koronkowo rozegranej akcji ustalił wynik na 3:0 dla Eintrachtu.

Eintracht Frankfurt – RC Strasbourg 3:0 (1:0)

1:0 Mitrović 26′
2:0 Kostic 60′
3:0 Da Costa 67′