Tylko remis Lyonu z Amiens

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

Olympique Lyon zanotował trzeci kolejny ligowy mecz bez wygranej. Tym razem na wyjeździe tylko zremisował 2:2 z Amiens.

Spotkanie świetnie ułożyło się dla gospodarzy, którzy już w siódmej minucie wyszli na prowadzenie. Piłkę do bramki, bezpośrednio po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, skierował Christophe Jallet. Piłka minęła całą defensywę i wylądowała w siatce obok zupełnie zaskoczonego Lopesa.

Odpowiedź Lyonu była jednak błyskawiczna. W 9. minucie do wyrównania doprowadził Moussa Dembele, który uderzeniem z kilku metrów wykorzystał dogranie Jeffa Reiny-Adelaide’a z lewej strony pola karnego.

Lyon poszedł za ciosem i w 34. minucie zdobył drugiego gola. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Dembele, który tym razem trafił do siatki po precyzyjnym dośrodkowaniu Bertranda Traore z prawego skrzydła. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie wydawało się, że goście kontrolują wydarzenia na boisku. Wynik również długo nie ulegał zmianie. Lyon był bliski odniesienia trzeciego zwycięstwa w tym sezonie, ale w doliczonym czasie gry Amiens niespodziewanie doprowadziło do wyrównania. Bohaterem gospodarzy okazał się Mathieu Bodmer.

Amiens SC – Olympique Lyon 2:2 (1:2)