Spal, Bologna i Cagliari z kompletem punktów

dodał: maaarcin  |  źródło: SerieA.pl  |  15.09.2019 17:03

Serie A

Nie brakowało emocji w niedzielnych spotkaniach 3. kolejki Serie A, w których trzy punkty na swoje konto zapisały jedenastki Spal Ferrara, Bologny i Cagliari Calcio.

Zespół z Ferrary sprawił niespodziankę wygrywając 2:1 z Lazio. Do przerwy na to się nie zanosiło, bowiem goście z Rzymu prowadzili 1:0 po trafieniu Immobile z rzutu karnego. W drugiej połowie piłka dwa razy wylądowała jednak w bramce Lazio, a decydująca o losach rywalizacji bramka padła w 90. minucie po uderzeniu Kurticia.

Drugie zwycięstwo w tym sezonie odniosła Bologna, która stoczyła zacięty bój z Brescią Calcio. Jeszcze do przerwy gospodarze prowadzili 3:1 i wydawało się, że nie będą mieli problemów ze zdobyciem trzech punktów. Świetnie grająca jednak po przerwie Bologna odwróciła losy rywalizacji. Do bramki Brescii trafiali kolejno Palacio, Poli i Orsolini. Mecz zakończył się wygraną 4:3 gości.

Cztery gole swoim rywalom zaaplikowało również Cagliari Calcio, które po dwóch porażkach na początku sezonu, teraz wysoko 4:1 pokonało na wyjeździe Parmę.

moden1 | 15.09.2019 17:10

No i szybko dostaliśmy najgorszą wersję Lazio. Bez chęci, zaangażowania, myśleli, że samo się wygra po niezłej pierwszej połowie. Nie wiem, może za Inzaghiego ta drużyna pewnego poziomu już nie przeskoczy?

moden1 | 15.09.2019 17:14

Do tego niezrozumiałe decyzje i granie pupilkami (Lulić, Patric) zamiast porządnymi zawodnikami (Jony, Vavro).

Joker | 15.09.2019 17:20

Vavro akurat tej "porządności" nie pokazał :) w każdym razie Lazio się skompromitowało w swoim starym stylu... Fajnie weszli w sezon, dziś na początku też nic nie wskazywało na to, aby mieli problem z pokonaniem bardzo przeciętnej ekipy SPAL, a tymczasem na drugą połowę wyszli jakby mecz był już wygrany i należało tylko potruchtać 45 minut, aby te punkty zaksięgować... Niestety na stojąco, bez zaangażowania nie wygra się z nikim, a na pewno nie na poziomie Serie A... A rozdawanie takich punktów zawsze się mści na koniec sezonu gdy zawsze brakuje kilku oczek do czegoś większego, niestety Lazio nie uczy się na błędach z poprzednich sezonów i frajersko przegrywa mecze, których przegrać nie ma prawa...

Meryl72 | 16.09.2019 00:00

W poprzedniej kolejce rekordowo obiliśmy słupki i poprzeczki, dzisiaj mogliśmy po pierwszej połowie prowadzić trzema trafieniami, ale jesteśmy niedokładni oraz podejmujemy błędne finalne decyzje i zamiast mieć 9 punktów po 3 meczach możemy się pochwalić tylko czterema.
Przede wszystkim wyglądamy słabo pod względem kondycyjnym. W derbach biegaliśmy przez godzinę, dzisiaj podobnie i jest to niepokojące w perspektywie rozpoczętego już meczowego maratonu. Nie wiem czy popełnione zostały błędy w przygotowaniach czy Simone szykuje szczyt formy na wiosenny etap sezonu, ale zeszłą kampanię również fizycznie, a także punktowo rozpoczęliśmy bez fajerwerków i efekty pomijając zwycięstwo w Coppa Italia nie były zbyt spektakularne, gdyż ligowej straty nie odrobiliśmy, a 1/16 EL była punktem kulminacyjnym kontuzji.