Nantes pokonuje Reims

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 5. kolejki Ligue 1, FC Nantes skromnie 1:0 pokonało u siebie Stade Reims.

Przed meczem obie drużyny zajmowały sąsiednie pozycje w ligowej tabeli, odpowiednio: 7. i 6. miejsce, z dorobkiem 7 punktów. Kibice spodziewali się więc wyrównanego meczu.

Od początku wyraźna była przewaga gospodarzy. To Nantes częściej miało piłkę i stwarzało więcej sytuacji pod bramką przeciwnika. Zabrakło, jednak dokładności i skuteczności. Pierwsza połowa spotkania, zakończyła się bezbramkowym remisem.

Z kolei, po przerwie bardziej aktywni byli zawodnicy Reims, którzy mieli dobre szanse na objęcie prowadzenia. W bramce Nantes bardzo dobrze spisywał się jednak Lafont.

W 69. minucie drużyna Nantes zdobyła dzisiaj gola. Coulibaly bez wahania uderzył na bramkę zza pola karnego i zaskoczył bramkarza rywali.

Piłkarze Stade Reims do ostatnich minut bezskutecznie walczyli o wyrównującego gola.

FC Nantes – Stade de Reims 1:0 (0:0)

1:0 Coulibaly 69′