LM: RB Lipsk zwycięża w Lizbonie

Timo Werner

Podopieczni Juliana Nagelsmanna od zwycięstwa rozpoczęli rywalizację w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W wyjazdowym meczu pokonali 2:1 Benfikę Lizbona.

W pierwszej połowie kibice, którzy zasiedli we wtorkowy wieczór na trybunach Estadio da Luz nie obejrzeli ani jednego gola. W drugiej odsłonie meczu zespół z Lipska pokazał jednak wyższość nad swoim rywalem.

W roli głównej wystąpił Timo Werner. Napastnik reprezentacji Niemiec w 69. minucie wyprowadził gości na prowadzenie, trafiając do siatki płaskim uderzeniem z kilkunastu metrów po odegraniu piłki przez Poulsena.

Dziesięć minut później Werner po raz drugi wpisał się na listę strzelców, tym razem umieszczając piłkę w bramce po dograniu Sabitzera z prawej strony pola karnego.

Benfica nie zamierzała rezygnować i w 84. minucie zdobyła kontaktowego gola. Po podaniu Rafy Silvy, do bramki niemieckiego zespołu trafił Haris Seferović, ale to było wszystko na co było stać Benfikę w tym meczu.

Benfica Lizbona – RB Lipsk 1:2 (0:0)

0:1 Werner 69′
0:2 Werner 79′
1:2 Seferović 84′