LM: Remis w Pireusie

Harry Kane

Podziałem punktów zakończył się pierwszy mecz grupy B w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzów, w którym Olympiakos SFP mierzył się z Tottenhamem Hotspur. Team z Grecji jest tym samym już od siedmiu spotkań bez porażki w elitarnych rozgrywkach.

Goście przystępowali do swojej potyczki opromienieni cenną wygraną nad Crystal Palace (4:0). Z kolei w środowy wieczór Tottenham miał zamiar sięgnąć po pełną pulę w Pireusie, gdzie jednak lider greckiej ekstraklasy miał nadzieję, że atut własnego boiska będzie ich sprzymierzeńcem.

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na trybunach Stadio Georgios Karaiskaki byli świadkami trzech goli. Wynik rywalizacji został otwarty w 27. minucie, gdy rzut karny na gola strzałem pod poprzeczkę zamienił Harry Kane. Na tym jednak londyńczycy nie poprzestali. Trzy minuty później Tottenham podwyższył prowadzenie za sprawą gola Lucas Moura.

Ostatnie słowo w pierwszych trzech kwadransach rywalizacji należało jednak do podopiecznych Pedro Martinsa, którzy rzutem na taśmę tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego w pierwszej odsłonie zdobyli bramkę kontaktową, której autorem był Daniel Podence. Do przerwy miał zatem miejsce wynik 1:2 dla Kogutów.

Po zmianie stron Olympiakos zdołał jednak doprowadzić do wyrównania w 53. minucie, gdy piłkę do siatki skierował Mathieu Valbuena, wykorzystując “jedenastkę” za przewinienie z udziałem jednego z rywali. Tottenham co prawda szukał gola, który byłby na wagę zwycięstwa, co było udziałem między innymi Erika Lameli, ale bez efektu.

Olympiakos SFP – Tottenham Hotspur 2:2 (1:2)

0:1 Kane 27′ (k.)