LE: Wysoka wygrana Arsenalu we Frankfurcie

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Arsenal wysoko 3:0 pokonał na wyjeździe Eintracht Frankfurt w pierwszym spotkaniu fazy grupowej Ligi Europy. Wynik nie odzwierciedla jednak do końca przebiegu spotkania.

W pierwszej połowie czwartkowego spotkania oglądaliśmy bardzo ciekawe spotkanie, w którym obie drużyny szukały swoich okazji do zdobycia gola. Obie grały ofensywie i wypracowały sobie kilka dogodnych sytuacji.

Na bramkę trzeba było jednak poczekać do 38. minuty. Wówczas kapitalnym uderzeniem z lewej strony pola karnego bramkarza Eintrachtu pokonał Joseph Willock. Tym samym Kanonierzy w bardzo dobrych humorach mogli schodzić na przerwę do szatni.

W 56. minucie bliski podwyższenia prowadzenia Arsenalu był Granit Xhaka, po którego zagraniu z rzutu wolnego piłka trafiła w poprzeczkę. W kolejnych minutach swoje okazje miał także Eintracht, ale nie potrafić znaleźć sposoby na bramkarza Kanonierów.

Końcówka meczu należała jednak do Arsenalu, który zdobył dwie bramki. W 85. minucie na 2:0 podwyższył Bukayo Saka, który pokonał Trappa ładnym strzałem sprzed pola karnego. Dwie minuty później wynik na 3:0 ustalił Pierre-Emerick Aubameyang, który wykorzystał sytuację sam na sam po podaniu Saki.

Eintracht Frankfurt – Arsenal FC 0:3 (0:1)0:1 Willock 38′