Zwycięstwa Violi, Parmy i Lecce, bez goli w Genui

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  25.09.2019 23:28

Bartłomiej Drągowski  |  fot. Grzegorz Wajda

ACF Fiorentina pokonała na swoim stadionie UC Sampdorię, Parma Calcio wygrała z US Sassaolo, a US Lecce w delegacji zwyciężyło ze SPAL Ferrara w spotkaniach piątej kolejki włoskiej ekstraklasy. W boju z udziałem Genoi CFC i Bologny FC zabrakło goli.

W starciu na Stadio Artemio Franchi tylko raz do kapitulacji został zmuszony Bartłomiej Drągowski, ale ostatecznie jego druzyna i tak wygrała, dzięki bramkom zdobytym przez Germana Pezzellę i Federico Chiesę. Autorem jedynego gola dla ekipy z Ligurii był natomiast Federico Bonazzoli. Dodajmy, że w szeregach Sampy całe zawody zaliczył Bartosz Bereszyński, a Karol Linetty spędził spotkanie na ławce rezerwowych.

Podziałem punktów zakończyła się potyczka toczona na Stadio Luigi Ferraris. Bliżej wygranej byli goście, ale rzutu karnego nie wykorzystał Nicola Sansone. Dodajmy, e cały mecz między słupkami bramki ekipy z regionu Emilia-Romania zaliczył Łukasz Skorupski.

Tymczasem samobójczy gol Mehdiego Bourabiego zdecydował o triumfie Parmy Calcio nad US Sassauolo. Nie byłoby w tym pewnie nic dziwnego, gdyby nie fakt, że trafienie to miało miejsce w piątej minucie doliczonego czasu rywalizacji. Gialloblu jednocześnie po dwóch z rzędu porażkach zanotowali swoją drugą wygraną w sezonie.

Najwięcej goli w środowych spotkaniach Serie A padło natomiast na Stadio Paolo Mazza. Do przerwy co prawda miał miejsce remis 1:1, ale po zmianie stron goście wzięli się solidniej do pracy, a następstwem tego były bramki zdobyte przez Marco Calderoniego oraz Matteo Macosu. Lecce wygrało tym samym 3:1.

AC Fiorentina - UC Sampdoria 2:1 (1:0)

1:0 Pezzella 31'
2:0 Chiesa 57'
2:1 Bonazzoli 79

CFC Genoa - Bologna FC 0:0

Parma Calcio - US Sassuolo 1:0 (0:0)

1:0 Bourabia 90+5'

SPAL Ferrara - US Lecce 1:3 (1:1)