Remis po kanonadzie na Mestalla

La Liga
Na zdjęciu: La Liga

Z dolnej połówki tabeli nie wygrzebie się po szóstej kolejce Valencia, która po szalonym spotkaniu na Mestalla zremisowała z Getafe 3:3. Goście objęli prowadzenie tuż po starcie meczu po trafieniu Maty, ale jeszcze przed przerwą, Valencia prowadziła 3:1 po bramkach Gomeza (dwóch) i Lee Kangina. Po zmianie stron, gole autorstwa Jasona i Angela zapewniły jednak gościom jedno oczko.

Trener Celades dokonał aż sześciu zmian po remisie z Leganes – tym razem, szansę gry od pierwszego gwizdka arbitra dostali Domenech, Costa, Diakhaby, Correia, Lee Kangin oraz Gameiro. Getafe wystąpiło za to w identycznym zestawieniu, jak kilka dni wcześniej w wygranym meczu przeciwko Mallorce.

Już od pierwszych minut, a właściwie sekund rywalizacji na Mestalla, zapowiadało się na bramkowy festiwal, albowiem w 45 sekundzie było już 0:1. Po sprytnym rozegraniu rzutu rożnego i niezbyt udanym uderzeniu Jasona, futbolówkę do siatki z najbliższej odległości wpakował Mata.

W 10. minucie gry, miejsce kontuzjowanego Gameiro zajął Maxi Gomez i Urugwajczyk już po nieco ponad kwadransie zaznaczył swoją obecność na murawie. Najpierw, w 30. minucie, strzałem z przewrotki doprowadził bowiem do wyrównania, a cztery minuty później, po centrze Daniego Parejo z prawej flanki, były napastnik Celty Vigo wyprowadził Nietoperze na prowadzenie.

Nie był to jednak koniec strzelania w pierwszej połowie, albowiem sześć minut przed przerwą, gospodarze dołożyli jeszcze trzecią bramkę. Tym razem, prawą stroną w pole karne przedarł się Rodrigo, który wyłożył futbolówkę na siódmy metr, skąd do siatki posłał ją Lee Kangin.

Po przerwie przebudzili się podopieczni trenera Bordalasa, którzy zdołali doprowadzić do wyrównania. W 66. minucie, po płaskim dograniu Kenedy’ego z lewego skrzydła, sprytnym strzałem z kilku metrów Domenecha pokonał Jason, a trzy minuty później, stan meczu po dograniu Dakonama z prawej flanki wyrównał Angel.

W 73. minucie bliski szczęścia był Coquelin, ale piłka po strzale głową Francuza przefrunęła obok słupka. Gorąco zrobiło się jeszcze w końcowych minutach – najpierw po wideoweryfikacji, arbiter nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki dla Valencii, a w doliczonym czasie gry, bramka Angela nie została uznana z powodu spalonego.

Kiedy następne mecze?

Valencia pozostaje więc z zaledwie jednym zwycięstwem na koncie po sześciu ligowych kolejkach – w weekend, popularne Nietoperze zmierzą się z Athletikiem Bilbao. Dla Getafe był to już czwarty remis w trwającej kampanii La Liga – w sobotę piłkarzy trenera Bordalasa czeka ciężka przeprawa z Barceloną.

Valencia CF – Getafe CF 3:3 (3:1)