Eintracht wygrał w Berlinie

Andre Silva

W pierwszym meczu 6. kolejki Bundesligi, Eintracht Frankfurt pokonał 2:1 na wyjeździe Union Berlin. Dla gości to trzecia wygrana w tym sezonie. Z kolei beniaminek ze stolicy Niemiec doznał czwartej porażki.

Pierwsza połowa spotkania nie była wielkim widowiskiem. Obie drużyny grały bardzo niedokładnie i nie potrafiły wypracować sobie dogodnych sytuacji. Ostatecznie na przerwę schodziły przy bezbramkowym remisie.

Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla Eintrachtu, który w 48. minucie wyszedł na prowadzenie. Po uderzeniu jednego z zawodników gości zza pola karnego, piłką odbił Gikiewicz, ale zrobił to na tyle niefortunnie, że dopadł do niej jeszcze Bast Dost, trafiając do praktycznej pustej bramki.

W 62. minucie Eintracht zdobył drugiego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Andre Silva, który uderzeniem głową z sześciu metrów wykorzystał świetne dośrodkowanie Djibria Sowa z prawego skrzydła.

Union nie zamierzał się jednak poddawać. W 86. minucie kontaktowego gola dla gospodarzy zdobył Anthony Ujah, który pokonał Kevina Trappa precyzyjnym strzałem z kilkunastu metrów. Asystę w tej sytuacji zanotował Sheraldo Becker.

Union Berlin – Eintracht Frankfurt 1:2 (0:0)