Starcie outsiderów dla Eibar

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  29.09.2019 15:57

La Liga

Dwubramkowym zwycięstwem SD Eibar zakończył się drugi niedzielny bój hiszpańskiej ekstraklasy, w którym ekipa z Kraju Basków mierzyła się Celtą Vigo. Team z Galicji już od pięciu spotkań pozostaje bez wygranej.

Batalia toczona na Estadio Municipal de Ipuraa była rywalizacją sąsiadów w ligowej klasyfikacji. Gospodarze liczyli na drugą z rzędu ligową wiktorię, z kolei team  Vigo miał nadzieję na przerwanie serii spotkań bez zwycięstwa.

Pierwsza połowa meczu nie obfitowała w gole, chociaż każda z ekip miała szanse na to, aby zdobyć bramkę. Ostatecznie jednak do przerwy miał miejsce bezbramkowy remis.

Po zmianie stron worek z bramkami został rozwiązany. Wynik spotkania otworzył w 47. minucie Edu Exposito, popisując się świetnym, którego w ogóle nie spodziewał się bramkarz gości.

Z kolei po godzinie gry tablica wynikowa na stadionie wyświetlała rezultat 2:0 dla Eibar, co było następstwem trafienia Fabiana Orellany. 33-latek wykorzystał podanie od Takasi Inuja, ustalając wynik rywalizacji.

SD Eibar - Celta Vigo 2:0 (0:0)

1:0 Exposito 47'
2:0 Orellana 60'