LM: BVB z wygraną w Pradze, cały mecz Piszczka

Łukasz Piszczek

W starciu w ramach grupy F elitarnej Ligi Mistrzów zawodnicy SK Slavii Praga przed własną publicznością przegrali z Borussią Dortmund. W szeregach ekipy z Niemiec cały mecz zaliczył Łukasz Piszczek.

Gospodarze od pierwszych minut zagrali bardzo odważnie przeciwko BVB, ale nie wyszło to na dobre czeskiej ekipie. Tym samym w końcowym rozrachunku więcej powodów do zadowolenia miał przedstawiciel niemieckiej ekstraklasy.

Wynik spotkania został otwarty w 35. minucie, gdy po świetnej kontrze swojej drużyny na listę strzelców wpisał się Achraf Hakimí. Marokańczyk otrzymał podanie od Juliana Brandta, po czym poradził sobie z jednym z rywali, umieszczając piłkę w siatce.

Po zmianie stron Hakimi w ostatnich fragmentach rywalizacji ustalił jej wynik. Dortmundczycy wygrali zatem swój mecz 2:0, notując swoje pierwsze zwycięstwo w tej edycji Ligi Mistrzów po remisie z FC Barceloną, dzięki czemu na koncie BVB są aktualnie cztery “oczka”.

SK Slavia Praga – Borussia Dortmund 0:2 (0:1)

0:1 Hakimi 35′
0:2 Hakimi 89′