LE: Sevilla z drugim zwycięstwem

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Komplet sześciu punktów po dwóch kolejkach fazy grupowej Ligi Europy ma na swoim koncie Sevilla. W czwartkowy wieczór Hiszpanie skromnie 1:0 pokonali na własnym stadionie APOEL Nikozja.

Sevilla do spotkania z Cypryjczykami przystępowała w roli zdecydowanego faworyta. Każdy inny wynik niż wygrana hiszpańskiego zespołu byłby ogromną sensacją.

Po pierwszej połowie wszystko przebiegało zgodnie z planem, bowiem Sevilla od 18. minuty prowadziła 1:0. Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał wówczas Javier Hernandez, który strzałem z czterech metrów wykorzystał płaskie dogranie Munira El Haddadiego z lewej strony pola karnego.

Jak się okazało trafienie z pierwszej połowy zadecydowało o losach całego spotkania. W drugiej połowie kibice, którzy zasiedli na trybunach Estadio Sanchez Pizjuan nie obejrzeli kolejnych bramek, ale mogli cieszyć się z drugiego zwycięstwa swojej drużyny w rozgrywkach.

Sevilla FC – APOEL Nikozja 1:0 (1:0)

1:0 Hernandez 18′