Barcelona rozbiła Sevillę

Luis Suarez

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu 8. kolejki La Liga, FC Barcelona wysoko 4:0 pokonała na Camp Nou Sevillę.

Barcelona wyszła na prowadzenie w 27. minucie, ale wcześniej dobre okazje do zdobycia bramki miała Sevilla. Dwie dogodne sytuacje miał Luuk de Jong, ale ostatecznie nie znalazł sposobu na pokonanie bramkarza Dumy Katalonii. Tymczasem podopieczni Ernesto Valverde objęli prowadzenie po kapitalnym uderzeniem Luisa Suareza z przewrotki, po centrze Nelsona Semedo z lewej strony boiska.

W 32. minucie Barcelona zdobyła drugiego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Artur Vidal, który wykorzystał wstrzelenie piłki w pole karne przez Arthura. Gospodarze nie zamierzali na tym poprzestawać i trzy minuty później zdobyli trzeciego gola. Po podaniu Arthura z piłką w polu karnym znalazł się Ousmane Dembele, świetnie ograł obrońcę, a następnie uderzył obok bezradnego bramkarza Sevilli.

W drugiej połowie Duma Katalonii nadal dominowała. w 60. minucie bramkarz Sevilli obronił groźny strzał Lionela Messiego, a osiem minut później fatalnie przestrzelił Dembele. W 78. minucie Barcelona po raz czwarty umieściła piłkę w bramce rywali. Pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Messi.

Co ciekawe Barcelona kończyła mecz w dziewiątkę, po tym jak w samej końcówce czerwonymi kartkami ukarani zostali Ronald Araujo i Dembele.

FC Barcelona – Sevilla FC 4:0 (3:0)

1:0 Suarez 27′