Emocje i remis w Bolonii

dodał: maaarcin  |  źródło: SerieA.pl  |  06.10.2019 17:04

Ciro Immobile  |  fot. Grzegorz Wajda

Po emocjonującym spotkaniu, Bologna zremisowała 2:2 na własnym stadionie z Lazio Rzym.

W 21. minucie na prowadzenie wyszła Bologna. Po dośrodkowaniu Riccado Orsoliniego z prawej strony boiska, uderzeniem głową bramkarza Lazio pokonał niepilnowany Riccardo Orsolini.

Odpowiedź Lazio nadeszła bardzo szybko, bowiem już trzy minuty później było 1:1. Po podaniu Senada Lulicia, piłkę w polu karnym otrzymał Ciro Immobile i mocnym uderzeniem przy bliższym słupku zaskoczył Łukasza Skorupskiego.

W 31. minucie Bologna ponownie była na prowadzeniu. Piłkę w bramce Lazio dość szczęśliwie umieścił Rodrigo Palacio, który dobijał strzał swojego kolegi, który zza pola karnego trafił w słupek.

Ta sytuacja również nie podłamała Lazio. Pięć minut przed przerwą goście ponownie doprowadzili do wyrównania, a po raz drugi Skorupskiego pokonał Immobile, który tym razem wykorzystał bardzo dobre podanie Luisa Alberto.

Od 60. minuty Lazio musiało jednak grać w osłabieniu, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Lucas Leiva. Dziesięć minut później siły obu zespołów się wyrównały, bowiem z boiska wyrzucony został Gary Medel.

W końcówce meczu Lazio miało doskonałą okazję do zdobycia zwycięskiego gola, ale rzutu karnego nie wykorzystał Joaquin Correa, który trafił w poprzeczkę.

Bologna FC – Lazio Rzym 2:2 (2:2)

1:0 Krejci 21'
1:1 Immobile 24'
2:1 Palacio 31'
2:2 Immobile 40'