Przełamanie Marsylii

Kevin Strootman

Serię czterech ligowych spotkań bez wygranej przerwali dzisiaj zawodnicy Olympique’u Marsylia, którzy pokonali przed własną publicznością znajdujący się w strefie spadkowej RC Strasbourg 2:0 (1:0). Bramki dla ekipy Andre Villasa-Boasa zdobyli Kamara oraz Strootman.

Dwóch piłkarzy po porażce z Amiens wymienił opiekun marsylczyków, Andre Villas-Boas – zamiast Perrina i Sansona mogliśmy oglądać na murawie Strootmana i Kamarę. Aż pięciu korekt po porażce z Dijon dokonał za to trener Laurey – Djiku, Mitrović, Ndour, Lienard i Prcić zostali zastąpieni przez Caciego, Simakana, Carole’a, Fofanę i Bellegardego.

Niespełna trzech minut potrzebowali gospodarze, by otworzyć wynik dzisiejszego meczu – po zagraniu z rzutu wolnego piłka trafiła w polu karnym do Strootmana, który oddał ją jeszcze Kamarze, a stoper płaskim strzałem pokonał Selsa.

W 18. minucie, odpowiedzieć próbowali goście, ale uderzenie Thomassona zdołał wybronić Mandanda. Kilkadziesiąt sekund później mogło być za to 2:0, ale słupek ostemplował Caleta-Car. Mandandę w 25. minucie próbował zaskoczyć jeszcze Thomasson, ale tym razem strzał okazał się niecelny.

Druga połowa rozpoczęła się od ataku gospodarzy, ale z próbą Radonjicia poradził sobie Sels. Z minuty na minutę, Les Olympiens byli coraz bliżsi drugiego gola – w 54. minucie, z kilku metrów głową w bramkę nie trafił Benedetto, a dosłownie chwilę później, Radonjić ostemplował poprzeczkę.

W 61. minucie, znów pokazał się Benedetto, ale podobnie jak we wcześniejszej sytuacji, posłał piłkę tuż obok słupka. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się wynikiem 1:0, gospodarze przypieczętowali zwycięstwo w piątej minucie doliczonego czasu gry, kiedy to rzut karny na gola zamienił Strootman.

Kiedy następne mecze?

Marsylczycy przerwali tym samym serię czterech ligowych pojedynków bez zwycięstwa – czwarta wygrana w sezonie pozwoliła Les Olympiens awansować na czwartą lokatę w tabeli Ligue 1. W następnej kolejce, OM podejmie PSG, podczas gdy Strasbourg o ligowe punkty powalczy przeciwko Nicei.

Olympique Marsylia – RC Strasbourg 2:0 (1:0)