LM: Cenne zwycięstwo Interu!

Antonio Conte

Niezwykle ważne zwycięstwo w hicie trzeciej kolejki Ligi Mistrzów odnieśli dziś piłkarze Interu Mediolan, którzy pokonali przed własną publicznością Borussię Dortmund 2:0, dzięki czemu Nerazzurri awansowali na drugą lokatę w tabeli. Bramki dla gospodarzy zdobyli Lautaro Martinez i Candreva.

Na pierwszą groźną sytuację trzeba było poczekać nieco ponad dwadzieścia minut, ale od razu przyniosła ona bramkę dla gospodarzy – piłkę za linię obrony rzucił de Vrij, natomiast sytuację jeden na jednego z bramkarzem wykorzystał Lautaro Martinez.

Poza golem autorstwa Martineza, pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu emocji – każda z drużyn oddała zaledwie po jednym celnym strzale. Dortmundczycy na swoją próbę w światło bramki czekać musieli aż do 45. minuty, kiedy to Handanović poradził sobie z próbą Jadona Sancho.

Po przerwie byliśmy świadkami podobnych “szachów” jak przed przerwą – na pierwszą wartą odnotowania sytuację trzeba było poczekać do 64. minuty, kiedy to, ze sporymi problemami, Handanović poradził sobie z uderzeniem Brandta tuż zza linii pola karnego. Dziewięć minut później, zza pola karnego spróbował Martinez, ale piłka po odbiciu się od jednego z obrońców, przeleciała obok słupka.

Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, zakotłowało się w polu karnym mediolańczyków – piłka trafiła na piąty metr do Sancho, który nie dał rady oddać silnego uderzenia i został zatrzymany przez jednego z obrońców.

W 83. minucie, Nerazzurri mieli doskonałą szansę, by “zabić” mecz – po faulu Hummelsa na Esposito, Anthony Taylor zdecydował się na podyktowanie jedenastki, ale rzutu karnego nie wykorzystał Martinez, którego strzał obronił Burki.

Sześć minut po niewykorzystanej jedenastce, gospodarzom udało się zdobyć drugiego gola – mediolańczycy wyszli z szybką akcją i po prostopadły podaniu Brozovicia, oko w oko z Burkim stanął Candreva, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza BVB. Dzięki dzisiejszej wygranej, mediolańczycy awansowali na drugą lokatę w  grupie.

Inter – Borussia Dortmund 2:0 (1:0)

1:0 Lautaro Martinez 22′
2:0 Candreva 89′

Brozović, Barella, Godin, Candreva – Weigl, Hummels

Inter: Handanović – Skriniar, de Vrij, Godin – Asamoah (80′ Biraghi), Gagliardini, Brozović, Barella, Candreva – Lukaku (62′ Esposito), Lautaro Martinez (90+1′ Valero)

Dortmund: Burki – Schulz, Hummels, Akanji (74′ Bruun Larsen), Hakimi – Witsel, Delaney (65′ Dahoud) – Weigl, Hazard, Sancho – Brandt