Wygrana Chelsea, hattrick Pulisicia

Frank Lampard

Czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu odnieśli w sobotę piłkarze Chelsea, którzy na wyjeździe pewnie 4:2 pokonali Burnley. Na uwagę zasługują trzy gole zdobyte przez Christiana Pulisicia.

Chelsea wyszła na prowadzenie w 21. minucie. Świetną akcję przeprowadził wówczas Christian Pulisić, który minął w polu karnym rywala, a następnie płaskim uderzeniem z lewej strony pokonał bramkarza. Tuż przed przerwą Pulisić po raz drugi wpisał się na listę strzelców, tym razem trafiając do siatki uderzeniem z około czternastu metrów.

Po przerwie Chelsea nie zamierzała na tym poprzestawać. W 56. minucie Pulisić skompletował hattricka, trafiając do bramki głową po dośrodkowaniu Mounta z lewej strony boiska.

Dwie minuty później padła czwarta bramka dla podopiecznych Franka Lamparda. Precyzyjnym strzałem z prawej strony pola karnego popisał się Willian.

W końcówce spotkania padły dwie bramki dla Burnley. Najpierw podanie Brady’ego wykorzystał Jay Rodriguez, a kilka chwil później do siatki trafił Dwight McNeil. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną 4:2 gości z Londynu.

Burnley FC – Chelsea FC 2:4 (0:2)

0:1 Pulisić 21′
0:2 Pulisić 45′
0:3 Pulisić 56′
0:4 Willian 58′
1:4 Rodriguez 86′
2:4 McNeil 89′