Serie A: Zwycięstwa Lazio, Cagliari i Fiorentiny

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  30.10.2019 23:38

Simone Inzaghi  |  fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Oprócz meczów z udziałem Juventusu FC i AS Romy ciekawie było także na innych arenach zmagań w ramach 10. kolejki włoskiej ekstraklasy. Uwagę przyciągać może spokojna wygrana SS Lazio nad Torino FC. Stołeczny team pokonał ekipę z Piemontu aż 4:0.

Rzymianie przystępowali do swojego starcia opromienieni cenną wygraną nad ACF Fiorentiną. Nie dziwi zatem, że od pierwszych fragmentów gry rzucili się na piłkarzy Byków z Turynu. Efektem tego było to, że już do przerwy Lazio prowadziło 2:0. Po zmianie stron rzymianie dołożyli jeszcze dwa gole, wygrywając tym samym swój piąty mecz w sezonie, wskakując jednocześnie na piąte miejsce w ligowej klasyfikacji.

Ciekawa batalia była udziałem Cagliari Calcio i Bologny FC na Sardegna Arena. Ostatecznie trzy punkty zainkasowali zawodnicy teamu z Sardynii, wygrywając 3:2, mimo że na przerwę w lepszych nastrojach udali się goście. Bohaterem wyspiarzy został Joao Pedro, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Dodajmy, że w szeregach bolończyków cały mecz zanotował Łukasz Skorupski.

W doliczonym czasie punkt UC Sampdorii uratował natomiast Gaston Ramirez, dzięki czemu drużyna z Ligurii zremisowała 1:1 z US Lecce. W szeregach genueńczyków całe zawody na ławce rezerwowych spędził Bartosz Bereszyński.

Po porażce z SS Lazio w trakcie minionego weekendu na zwycięski szlak w środowy wieczór wróciła ACF Fiorentina, pokonując w delegacji US Sassuolo. Do przerwy drużyna z regionu Emilia-Romania prowadziła co prawda 1:0 po golu Jeremiego Boga. W każdym razie po zmianie stron team z Florencji odwrócił losy meczu o 180 stopni, a gola na wagę trzech punktów Fioletowi strzelili w 81. minucie za sprawą Nikoli Milenkovicia.

SS Lazio - Torino FC 4:0 (2:0)
1:0 Acerbi 25'
2:0 Immobile 33'
3:0 Immobile 70' (k.)
4:0 Belotti 90' (sam.)

Cagliari Calcio - Bologna FC 3:2 (0:1)
0:1 Santander 23' (k.)
1:1 Joao Pedro 48'