LM: Atalanta na remis z Man City

Josep Guardiola

Niesamowity przebieg miał mecz w Mediolanie w ramach czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, w którym Atalanta BC mierzyła się z Manchesterem City. Gabriel Jesus wyróżnił się w nim niezwykłym pudłem z 11 metrów, z kolei wprowadzony w drugiej części rywalizacji Claudio Bravo po jednym z fauli zobaczył czerwoną kartkę, a że zmienił wcześniej Edersona, to między słupkami stanąć musiał Kyle Walker. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1:1.

Obie ekipy przystępowały do swojej potyczki w różnych nastrojach. Przedstawiciel włoskiej ekstraklasy ostatnio przegrał niespodziewanie z Cagliari Calcio, z kolei mistrzowie Anglii wymęczyli wygraną nad Southampton FC, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę w samej końcówce gry. Mimo wszystko mecz zapowiadał się ciekawie.

Pierwsza groźna akcja wyszła z inicjatywy ekipy dowodzonej przez Gian Piero Gasperiniego. W piątej minucie spotkania Hans Hateboer usiłował pokonać golkipera rywali, ale chybił, więc sztab szkoleniowy Obywateli mógł odetchnąć z ulgą. Wynik się nie zmienił.

Tymczasem w siódmej minucie rywalizacji miała miejsce błyskawiczna odpowiedź ze strony Man City, co skutkowało tym, że na listę strzelców wpisał się Raheem Sterling. Reprezentant Anglii wykorzystał podanie piętą Gabriela Jesusa, oddając strzał z bliska.

Z kolei tuż przed końcem pierwszej połowy team Josepa Guardioli mógł podwyższyć swoje prowadzenie, bo po tym, jak jeden z piłkarzy gospodarzy dotknął piłkę ręką we własnym polu karnym, to sędzia wskazał na “wapno”. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Brazylijczyk Gabriel Jesus, pudłując fatalnie.

Po zmianie stron Atalanta odmieniła swoją grę o 180 stopni, stając się nawet stroną dominującą na boisku. Co więcej, już w 48. minucie przedstawiciel włoskiej ekstraklasy wyrównał stan rywalizacji po bramce zdobytej przez Mario Pasalicia. Tym samym tablica wynikowa na San Siro wskazywała rezultat 1:1.

Do końca meczu wynik już się nie zmienił. Jednocześnie dobiegła końca seria kolejnych zwycięstw Man City, licząc wszystkie rozgrywki. Nie zmienia to jednak faktu, że mistrzowie Anglii z dorobkiem 10 punktów na koncie są nadal liderem grupy C, a Atalanta z “oczkiem” jest na ostatniej pozycji.

Atalanta BC – Manchester City 1:1 (0:1)

0:1 Sterling 7′
1:1 Pasalic 48′