LE: Man Utd nie dał szans Partizanowi

Marcus Rashford

Manchester United jest już pewny awansu do fazy pucharowej Ligi Europy. W czwartkowy wieczór Czerwone Diabły odniosły trzecie zwycięstwo w fazie grupowej, pewnie 3:0 pokonując na Old Trafford Partizan Belgrad.

Od początku inicjatywa należała do Czerwonych Diabłów, którzy swoją przewagę udokumentowali zdobyciem bramki w 22. minucie. Po podaniu Marcusa Rashforda, piłkę w polu karnym otrzymał niepilnowany Mason Greenwood i pewnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi.

W 33. minucie podopieczni Ole Gunnara Solskjaera prowadzili już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Anthony Martial, który przejął piłkę po błędzie rywali, wpadł w pole karne i trafił do siatki w sytuacji sam na sam. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie, choć gospodarze mieli jeszcze okazje do podwyższenia swojego prowadzenia

Cztery minuty po przerwie padła trzecia bramka dla Manchesteru United. Tym razem do siatki świetnym uderzeniem z kilkunastu metrów popisał się Marcus Rashford. Asystę w tej sytuacji zanotował Ashley Young.

Do końca meczu gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku i nie pozwolili rywalom nawet na zdobycie honorowego gola.

Manchester United – Partizan Belgrad 3:0 (2:0)

1:0 Greenwood 22′
2:0 Martial 33′
3:0 Rashford 49′