Sassuolo lepsze od Bolonii

dodał: maaarcin  |  źródło: SerieA.pl  |  08.11.2019 22:47

Serie A

Czwarte zwycięstwo w obecnym sezonie odnieśli w piątkowy wieczór piłkarze Sassuolo, którzy przed własną publicznością pewnie 3:1 pokonali Bolonię. W bramce gości pełne spotkanie rozegrał Łukasz Skorupski.

Zespół Sassuolo wyszedł na prowadzenie w 34. minucie. Skorupski najpierw popisał się świetną interwencją, a kilka chwil później musiał skapitulować po uderzeniu Francesco Caputo z kilku metrów. Była to jedyna bramka w pierwszej połowie.

W 68. minucie drugie trafienie dla gospodarzy zaliczył Jeremy Toljan, który trafiając w sytuacji sam na sam wykorzystał świetne podanie z głębi pola. Bologna odzyskała nadzieję na korzystny wynik w 70. minucie. Piłkę w bramce Sassuolo sprytnym strzałem umieścił wówczas Riccardo Orsolini.

Ostatnie słowo w piątkowym meczu należało jednak do gospodarzy. W 75. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Caputo, który mocnym strzałem pod poprzeczkę z lewej strony pola karnego wykończył indywidualną akcję.

US Sassuolo – Bologna FC 3:1 (1:0)

1:0 Caputo 34'
1:1 Toljan 68'
2:1 Orsolini 70'
3:1 Caputo 75'