Fiorentina rozbita na miazgę przez Cagliari, grał Drągowski

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  10.11.2019 14:23

Radja Nainggolan  |  fot. Abaca / Hepta / Sport Pictures

ZAKŁAD BEZ RYZYKA 50pln (zwrot na konto depozytowe)
W pierwszym niedzielnym spotkaniu w ramach 12. kolejki włoskiej ekstraklasy Cagliari Calcio pewnie pokonało na swoim stadionie ACF Fiorentinę 5:2. Genialną partię w szeregach gospodarzy zaliczył Radja Nainggolan, notując trzy asysty i jedno trafienie. W szeregach Fioletowych całe spotkanie zaliczył Bartłomiej Drągowski.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego obie ekipy dzieliło pięć punktów w ligowej klasyfikacji. Gospodarze przystępowali do swojej potyczki, będąc już od dziewięciu spotkań bez porażki. Z kolei team z Toskanii nie przegrał w dwóch ostatnich spotkaniach.

Prawdziwy tajfun przeszedł w pierwszej połowie na Fiorentinę w wykonaniu Rossoblu. W głównym stopniu przyczynił się do tego Belg Nainggolan, który zaliczył dwa kluczowe podania, po których padły gole dla Cagliari. Belg najpierw zaliczył asystę przy trafieniu Marko Roga, a później przy golu Giovanniego Simeone.

W międzyczasie bramkę zdobył również Fabio Pisacane. Tym samym na przerwę wyspiarze udali się z prowadzeniem 3:0. Po zmianie stron polski bramkarz Violi w osobie Drągowskiego był zmuszony do kapitulacji po raz czwarty, gdy swojego gola strzelił Joao Pedro. Kolejny raz z asystą do statystyk zapisał się Nainggolan.

Tymczasem w 65. minucie reprezentant Belgii popisał się genialnym uderzeniem z dystansu, więc wynik meczu brzmiał 5:0 dla Cagliari, które zaliczyło swoje trzecie zwycięstwo z rzędu. Team z Florencji co prawda w 75. minucie strzelił gola za sprawą Dusana Vlahovicia, który w 83. minucie dołożył kolejne trafienie, ale i tak trzy "oczka" zainkasowali Niebiesko-czerwoni.

Cagliari Calcio - ACF Fiorentina 5:2 (3:0)