Liverpool wygrywa na Selhurst Park

Roberto Firmino

Dwunaste zwycięstwo w tym sezonie odniósł zespół Liverpoolu. Podopieczni Juergena Kloppa tym razem wywieźli komplet punktów z Londynu, gdzie pokonali 2:1 Crystal Palace.

Liverpool do sobotniego spotkania na Selhurst Park przystępował oczywiście w roli zdecydowanego faworyta. W pierwszej połowie Orły skutecznie jednak odpierały ataku The Reds. W efekcie na przerwę obie jedenastki schodziły przy bezbramkowym remisie.

Cztery minuty po przerwie Liverpool wyszedł na prowadzenie. Po zagraniu Andy’ego Robertsona z lewej strony boiska, piłka w trafiła w polu karnym do Sadio Mane. Senegalczyk uderzył z dwunastu metrów, piłka odbiła się od obu słupków i wylądowała za linią bramkową.

W drugiej połowie wynik nie ulegał zmianie. W 82. minucie gospodarze zaskoczyli jednak defensywę drużyny Juergena Kloppa i doprowadzili do wyrównania. Do bramki strzeżonej przez Alissona za środka pola karnego trafił Wilfried Zaha.

Na odpowiedź Liverpoolu nie trzeba było długo czekać. W 85. minucie The Reds ponownie byli na prowadzeniu. Trzy punkty swojej drużynie zapewnił Roberto Firmino.

Crystal Palace – Liverpool FC 1:2 (0:0)