Hit dla Man City! Chelsea pokonana

Kevin De Bruyne

Manchester City pokonał 2:1 Chelsea w hicie 13. kolejki Premier League. Po tym spotkaniu obie drużyny zamieniły się lokatami w tabeli. Mistrzowie Anglii awansowali na trzecie miejsce, natomiast Chelsea spadła na czwarte.

Spotkanie na Etihad Stadium od początku było bardzo interesujące. Już w piątej minucie prowadzenie dla gospodarzy mógł uzyskać Kevin de Bruyne, ale piłka po jego strzale z prawej strony pola karnego przeszła tuż obok słupka. W odpowiedzi nieznacznie obok bramki uderzał Fikayo Tomori.

W 21. minucie Chelsea zaskoczyła defensywę mistrzów Anglii i objęła prowadzenie. Po świetnym podaniu Mateo Kovacicia, N’Golo Kante wygrał pojedynek w polu karnym z Mendy’m i pokonał bezradnego Edersona.

Radość gości nie trwała jednak długo. W 29. minucie do wyrównania doprowadził De Bruyne, który zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Piłka odbiła się od nóg jednego z obrońców Chelsea i wylądowała w bramce obok zupełnie zaskoczonego Kepy.

W 37. minucie podopieczni Josepa Guardioli wyszli na prowadzenie. Świetną indywidualną akcję przeprowadził Riyad Mahrez, który wbiegł w pole karnego mijając dwóch rywali, a następnie precyzyjnym strzałem przy samym słupku nie dał szans bramkarzowi.

Tuż przed przerwą trzeciego gola dla Manchesteru City powinien zdobył Sergio Aguero pod którego nogi piłkę fatalnie zagrał Kepa. Argentyńczyk mając przed sobą tylko bramkarza Chelsea trafił w poprzeczkę.

W drugiej połowie obie drużyny grały uważnie w defensywie, w efekcie nie oglądaliśmy już tylko dogodnych sytuacji. Kilka razy mocno zakotłowało się pod obiema bramkami, kilka razy interweniowali bramkarze. Ostatecznie wynik 2:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Manchester City – Chelsea FC 2:1 (2:1)