Wysokie zwycięstwo RB Lipsk

Timo Werner

RB Lipsk nie miał najmniejszych problemów z odniesieniem siódmego w sezonie, a trzeciego kolejnego zwycięstwa. Podopieczni Juliana Nagelsmanna wysoko 4:1 ograli u siebie FC Koeln.

Gospodarze o losach spotkania praktycznie przesądzili już w pierwszej połowie, która zakończyła się wynikiem 3:1. Zespół z Lipska na prowadzenie w 22. minucie wyprowadził Timo Werner, który zupełnie niepilnowany w polu karnym wykorzystał płaskie dogranie Christopera Nkunku z prawej strony.

W 32. minucie na 2:0 podwyższył Emil Forsberg, który mocnym strzałem wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Nkunku. Pięć minut później trzeciego gola zdobył Konrad Laimer, który pokonał bramkarza rywali pięknym uderzeniem sprzed pola karnego.

Goście z Kolonii odpowiedzieli w 39. minucie trafieniem Rafael Czichosa, który popisał się celną główką po dośrodkowaniu Birgera Verstaete z rzutu rożnego.

W drugiej połowie drużyna Juliana Nagelsmanna potwierdziła swoją wyższość nad rywalem. Wynik meczu na 4:1 ustalił w 79. minucie Emil Forsberg, który tym razem pokonał bramkarza rywali precyzyjnym strzałem bezpośredni z rzutu wolnego.

RB Lipsk – FC Koeln 4:1 (3:1)

1:0 Werner 22′
2:0 Forsberg (k.) 32′
3:0 Laimer 37′
3:1 Czichos 49′
4:1 Forsberg 79′