Rollercoaster w Sheffield!

Marcus Rashford

Niezwykle emocjonujące spotkanie obejrzeliśmy w niedzielę na Bramall Lane. Sheffield United zremisował 3:3 z Manchesterem United. Sytuacja zmieniała się jednak jak w kalejdoskopie.

Po pierwszej połowie kibice Czerwonych Diabłów nie mieli powodów do radości. W 19. minucie gospodarze wyszli bowiem na prowadzenie, wykorzystując fatalny błąd w defensywie gości. Na listę strzelców uderzeniem z kilku metrów wpisał John Fleck.

Siedem minut po przerwie Sheffield prowadziło już 2:0 i zanosiło się na sensację. Tym razem Fleck wystąpił w roli asystenta zagrywając do Lysa Mousseta. Ten precyzyjnym strzałem zza pola karnego pokonał De Geę.

Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera nie zamierzali się jednak poddawać. W 72. minucie kontaktowego gola ładnym uderzeniem z powietrza zdobył Brandon Williams. Pięć minut później było już 2:2. Tym razem bardzo dobre dogranie Rashforda przed bramkę wykorzystał Mason Greenwood.

W 79. minucie padła trzecia bramka dla Manchesteru United. Wyłożenie piłki przez Daniela Jamesa wykorzystał Marcus Rashford. W tym momencie wydawało się, że trzy punkty trafią do gości. Tak się jednak nie stało. W ostatniej minucie wyrównującego gola zdobył Olivier McBurnie, który pokonał De Geę uderzeniem ze środka pola karnego. Tym samym mecz zakończył się podziałem punktów.

Sheffield United – Manchester United 3:3 (1:0)