Cztery gole, trzy czerwone kartki w Lecce

dodał: maaarcin  |  źródło: SerieA.pl  |  25.11.2019 17:09

Serie A

Remisem 2:2 zakończyło się rozegrane w poniedziałkowe popołudnie spotkanie Serie A pomiędzy Lecce i Cagliari Calcio. Prowadzący to spotkanie sędzia pokazał również trzy czerwone kartki.

Po pierwszej połowie na prowadzeniu było Cagliari. Do siatki z rzutu karnego w 35. minucie trafił Joao Pedro. W drugiej połowie zespół z Sardynii podwyższył na 2:0. W 67. minucie bramkarza gospodarzy uderzeniem sprzed pola karnego pokonał Radja Nainggolan.

W 81. minucie miała miejsce kluczowa sytuacja. Fabrizio Cacciatore odbił zmierzającą do siatki piłkę ręką. Arbiter nie miał w tej sytuacji wyjścia – pokazał zawodnikowi Cagliari czerwoną kartkę i podyktował rzut karny. Ten na gola zamienił Gianluca Lapadula.

W 85. minucie sędzia musiał ponownie sięgnąć po kartki. Tym razem z boiska wyrzuceni zostali bramkarz Cagliari Robin Olsen oraz strzelec pierwszego gola dla Lecce Gianluca Lapadula.

Wydawało się jednak, że Cagliari utrzyma prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego. Tak się jednak nie stało. W doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził bowiem Marco Calderoni.

US Lecce – Cagliari Calcio 2:2 (0:1)

0:1 Joao Pedro (k.) 30'
0:2 Nainggolan 67'
1:2 Lapadula (k.) 83'
2:2 Calderoni 90'