LM: Dybala daje wygraną Juventusowi

Paulo Dybala

Czwarte zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Mistrzów odniósł we wtorek Juventus, który skromnie 1:0 pokonał u siebie Atletico Madryt. Stara Dama zapewniła sobie tym samym pierwszą lokatę, natomiast Atletico do ostatniej kolejki będzie walczyć o awans do fazy pucharowej.

Pierwsza połowa wtorkowego spotkania w Turynie nie była porywającym widowiskiem. Obie drużyny grały przede wszystkim uważnie w defensywie, zbytnio nie forsując tempa. Kibice nie oglądali tym samym klarownych sytuacji pod bramkami.

Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, w doliczonym czasie gry kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego z prawej strony na wysokości pola karnego popisał się Paulo Dybala. Argentyńczyk potężnym strzałem pod poprzeczkę zaskoczył Oblaka.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Juventus starał się kontrolować wydarzenia na boisku i robił to całkiem skutecznie. Goście z Madrytu nie mieli pomysłu na sforsowanie defensywy rywali. Ostatecznie wynik 1:0 utrzymał się do końca spotkania.

Juventus FC – Atletico Madryt 1:0 (1:0)

1:0 Dybala 45+2′