LM: Napoli zatrzymało Liverpool na Anfield

Dries Mertens

Hit piątej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów pomiędzy Liverpoolem i Napoli zakończył się remisem 1:1. Goście objęli prowadzenie w 21. minucie, dzięki bramce Driesa Mertensa, ale 20 minut po przerwie do remisu doprowadził Dejan Lovren. Zarówno Liverpool, jak i Napoli, wciąż nie są pewne gry w fazie pucharowej, albowiem w walce o wiosnę w Champions League liczy się jeszcze Salzburg. 85 minut na murawie Anfield spędził dziś Piotr Zieliński.

Na trzy zmiany po zwycięstwie nad Crystal Palace zdecydował się opiekun The Reds, Jurgen Klopp – miejsca Alexandra-Arnolda, Wijnalduma i Oxlade’a-Chamberlaina zajęli Gomez, Milner i Salah. Czterech zawodników po remisie z Milanem wymienił za to Carlo Ancelotti – Rui, Manolas, Fabian Ruiz i Mertens zastąpili Hysaja, Callejona, Elmasa oraz Insigne.

Zgodnie z oczekiwaniami, w pierwszym fragmencie spotkania inicjatywę na murawie przejęli gospodarze, ale w 21. minucie, to Napoli objęli prowadzenie. Piłkę z własnej połowy za linię obrony rzucił Di Lorenzo, a uderzający z ostrego kąta Mertens zdołał zmieścić futbolówkę pomiędzy interweniującym Alissonem i słupkiem.

Z minuty na minutę napór The Reds wzrastał, ale piłkarze Jurgena Kloppa nie potrafili stworzyć sobie 100-procentowej sytuacji pod bramką Mereta. Swoich sił próbowali m.in. Virgil van Dijk oraz Mohamed Salah, ale strzał głową Holendra pewnie złapał Meret, natomiast Egipcjanin został w ostatniej chwili zablokowany przez obrońców.

Dziesięć minut później, butelkę dobrego wina od swojego kolegi zapewnił sobie Koulibaly – po fatalnym błędzie Mereta, piłkę w stronę bramki posłał Firmino, ale próbę Brazylijczyka wybił ustawiony na linii obrońca Napoli. W kolejnych minutach próbowali jeszcze Salah oraz Firmino, ale pierwszego zatrzymał Meret, a drugi nie trafił w światło bramki.

W 65. minucie, The Reds dopięli swego i doprowadzili do wyrównania – po dośrodkowaniu Milnera z rzutu rożnego, celny strzał głową oddał Lovren. W końcówce spotkania żadna z drużyn nie potrafiła poważnie zagrozić bramce rywala – dziesięć minut przed końcem z dystansu uderzał Wijnaldum, ale nie trafił w światło bramki.

Kiedy następne mecze?

W drugim dzisiejszym meczu grupy E, Salzburg wysoko pokonał Genk, dzięki czemu nic nie jest jeszcze pewne. Liderem z 10 punktami jest Liverpool, który o jedno oczko wyprzedza Napoli, a o trzy Salzburg. Wszystko rozstrzygnie się więc w ostatniej kolejce, kiedy to neapolitańczycy podejmą Genk, a The Reds pojadą do Salzburga.

FC Liverpool – SSC Napoli 1:1 (0:1)

0:1 Mertens 21′
1:1 Lovren 65′

Robertson – Koulibaly, Allan

Liverpool: Alisson – Robertson, van Dijk, Lovren, Gomez (57′ Oxlade-Chamberlain) – Milner (78′ Alexander-Arnold), Fabinho (19′ Wijnaldum), Henderson – Mane, Firmino, Salah

Napoli: Meret – Rui, Koulibaly, Manolas, Maksimović – Ruiz, Zieliński (85′ Younes), Allan, Di Lorenoz – Lozano (72′ Llorente), Mertens (81′ Elmas)