LM: Zenit wciąż w grze o awans

Artem Dzyuba

W meczu piątej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów w grupie G piłkarze Zenitu Sankt Petersburg pokonali 2:0 Olympique Lyon. Jednocześnie ekipa Sergeyia Semaka wciąż ma szanse na to, aby awansować do 1/8 finału rozgrywek.

Przedstawiciel rosyjskiej ekstraklasy przystępował do swojego starcia, chcąc przedłużyć swoje szanse na awans do kolejnej fazy rozgrywek. Tymczasem team z Francji miał nadzieję na to, że uda mu się wykonać milowy krok w kierunku fazy play-off. Tym samym bardzo interesująco zapowiadał się mecz na Gazprom Arena.

Pierwsze fragmenty rywalizacji należały do gości, którzy jednak swojej przewagi nie potrafili udokumentować golem. Gdy gospodarze otrząsnęli się z ataków rywali, powoli zaczęli przejmować inicjatywę, ale kluczowy moment pierwszej części gry miał miejsce w 42. minucie, gdy Artem Dziuba zdobył bramkę na 1:0 dla Zenitu.

W drugiej połowie długimi momentami nic nie wskazywało na to, że rezultat spotkania może się zmienić. Ostatecznie jednak ekipa z Rosji w 84. minucie zdołała podwyższyć swoje prowadzenie za sprawą Magomeda Ozdojeva. Jednocześnie lider rosyjskiej ekstraklasy wygrał swój drugi mecz w rozgrywkach, wskakując na drugie miejsce w tabeli grupy G.

Zenit Sankt Petersburg – Olympique Lyon 2:0 (1:0)

1:0 Dziuba 42′
2:0 Ozdojev 84′