Chelsea z przełamaniem

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  04.12.2019 22:25

Tammy Abraham (numer 23 na koszulce)  |  fot. Nick Potts/PA Wire/dpaHepta /Sport Pictures

Chelsea FC pokonała w spotkaniu 15. kolejki angielskiej ekstraklasy Aston Villę. Tym samym londyńczycy powiększyli przewagę w tabeli nad piątym Wolves. Z kolei ósmą porażkę zaliczył team z Birmingham.

Gospodarze przystępowali do swojej potyczki, chcąc przełamać się po serii trzech meczów bez zwycięstwa. Z kolei goście mieli zamiar wrócić na zwycięski szlak po remisie z Manchesterem United. Tym samym bój na Stamford Bridge zapowiadał się bardzo ciekawie.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji byliśmy świadkami dwóch trafień. Wynik spotkania otworzył w 24. minucie Tammy Abraham, kierując piłkę do siatki po uderzeniu głową. Jednocześnie asystę przy trafieniu Anglika zaliczył Reece James.

Tuż przed przerwą miał natomiast miejsce gol wyrównujący, którego autorem był Trezeguet. Egipcjanin wykorzystał dośrodkowanie z boku boiska, zdobywając bramkę w sobie tylko znany sposób, w którym zawodnikowi Aston nie brakowało szczęścia.

Team z zachodniego Londynu tuż po zmianie zdołał objąć po raz drugi w meczu prowadzenie. Tym razem bramkę dla The Blues zdobył Mason Mount, a asystę przy tym golu zaliczył Abraham. Do końca zawodów wynik się już nie zmienił.

Aston: Targett 64'

Chelsea (4-2-3-1): Arrizabalaga – James, Christensen, Zouma, Azpilicueta, Kanté, Kovačić, Willian (90+1' Jorginho), Mount, Pulisic (86' Hudson-Odoi), T. Abraham (83' Batshuayi)

Aston (4-4-2): Heaton – A. Almuhammadí, Konsa, Mings, Targett, J. McGinn, Nakamba, Hourihane (58' Douglas Luiz), Trezeguet (76' Jota), Wesley, Grealish.

Sędzia główny: Chris Kavanagh (Anglia)

Komentarze | 10 komentarzy

che2002 | 04.12.2019 22:27

Nareszcie 3 punkty. Tammy to jest jednak kozak :)

Zbanowany | 04.12.2019 22:34

Jaka szkoda, że nie potrafimy zabić meczu i do 90 minuty drżymy o wynik, a wystarczy celna wrzutka w pole karne i jest smród...Było dużo okazji, może statystyki mówią co innego, ale w polu karnym Aston Villi dużo się działo, Abraham mimo gola to bardzo przeciętnie, nie czuł w ogóle piłki dziś, można by zrobić kompilacje z jego kiksami, boki obrony średnio, James za dużo pozwalał. Środek obrony klasycznie, ale obyło się bez baboli, środek pola przyzwoicie, napad gdyby wyregulował celowniki to by mogło być spokojni 4:1. Mam wrażenie, że w AV grało dziś dwóch piłkarzy, Mings i Grealish. Ważne 3 punkty, fajnie jakby na Everton już wrocił Rudiger, może on będzie panaceum na te wszystkie bolączki.

Azar | 04.12.2019 23:16

Nie macie wrażenia, że Tammy po każdej zmarnowanej sytuacji ma minę jakby miał zaraz się popłakać i reakcje jakby przegrał finał LM? :D Jak ten gość to przeżywa to nie mam pytań :)

CFC_2018 | 05.12.2019 06:53

Cieszy mnie Jego determinacja aby strzelać dla ukochanego klubu ważne gole ;-0 Chłopak ma serce niebieskie i to udowodnił w tym sezonie wielokrotnie :-P

MunaI | 05.12.2019 09:08

Brawo Chelsea. Ładne zachowanie Abrahama,nie okazywał radości po strzeleniu gola drużynie w której spędził poprzedni sezon.

Frank wykonuje świetna robotę z tymi chłopakami.

Czupryn1994 | 05.12.2019 13:22

@Azar Tak po prostu jest, jednak mnie osobiście cieszy to niesamowicie, ze chłopak tak przezywa, ponieważ widać w nim pasje do grania i do zdobywania kolejnych bramek.
Co do meczu. Jestem niezmiernie zadowolony z wyniku i gry zespołu chociaż jak zwykle musiał wkraść się błąd w obronie. Podoba mi się duet Andreas-Kurt. Co najważniejsze Zouma z meczu na mecz wygląda lepiej. Super ze strzelił Mason, ogólnie bramka bardzo ładna. Teraz czas na Everton, który został rozbity przez The Reds. Moga być podrażnieni ta porażką i namieszać.

EdenCameBack | 05.12.2019 16:10

Dużo lepsza gra w drugiej połowie niż w poprzednim spotkaniu. Wreszcie widać było trochę ciekawej gry. Pierwsza połowa niestety na minus. Znowu gra polegała na długiej wymianie podań, które i tak kończyły się wrzutką ze skrzydła. Zasłużone zwycięstwo, chociaż grad zmarnowanych sytuacji boli, bo w końcówce AV miała szanse by wyrównać

CFC_2018 | 05.12.2019 18:44

Edzio... ? Cieszymy się... ;-0

Cytat: "Znowu gra polegała na długiej wymianie podań, które i tak kończyły się wrzutką ze skrzydła"

Doprawdy? To tak jak za Sarriego? Czy coś przeoczyłem... ;-)

EdenCameBack | 05.12.2019 19:10

Tak, przeoczyłeś między innymi zejścia Hazarda ze skrzydła do środka czy grę kombinacyjną przede wszystkim z Giroud i RLC. Taka gra przypomina United LVG. Na szczęście druga połowa już wyglądała dużo lepiej.

CFC_2018 | 06.12.2019 08:44

Dalej szlochasz za Hazardem? ;-) Ogarnij się... napisałem coś na szybko, nie mam czasu wszystkiego wspominać... życie idzie dalej i Chelsea już też idzie... skoro nie zauważyłeś ;-)