Trzy gole w sześć minut. PSG pokonało Montpellier

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Francja.goal.pl  |  07.12.2019 19:30

Neymar  |  fot. Fatih Aktas / Anadolu Agency/ Hepta / Sport P

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
Sporo krwi napsuli dziś piłkarzom PSG zawodnicy Montpellier, którzy do 75. minuty prowadzili zasłużenie z mistrzami Francji po samobójczym trafieniu Paredesa. Końcówka ułożyła się jednak świetnie dla piłkarzy Thomasa Tuchela - najpierw z czerwoną kartką boisko opuścił Mendes, a później, na przestrzeni sześciu minut, do siatki trafili Neymar, Mbappe oraz Icardi.

Na cztery zmiany po remisie z Dijon zdecydował się trener Der Zakarian - miejsca Vidala, Risticia, Sambii oraz Molleta zajęli Mendes, Congre, Oyongo oraz Souquet. Pięciu zawodników po wygranej z Nantes wymienił za to Thomas Tuchel - zamiast Kurawy, Diallo, Draxlera, Marquinhosa i Di Marii, mogliśmy oglądać na murawie Bernata, Kimpembe, Paredesa, Sarabię oraz Icardiego.

Na emocje w pierwszej połowie spotkania trzeba było poczekać do ostatniego kwadrasna. Najpierw strzał Kouassiego wybronił Rulli, a później nieznacznie pomylił się Sarabia. W 41. minucie, to jednak gospodarze objęli prowadzenie - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę głową trącił Congre, a ta odbita od ręki Paredesa wpadła do bramki.

Kilkadziesiąt sekund po zmianie stron, bliscy podwyższenia prowadzenia byli gospodarze, ale nieznacznie pomylił się Laborde. W 73. minucie, pomocną dłoń do gości z Paryża wyciągnął Pedro Mendes, który obejrzał drugą żółta kartkę i przedwcześnie musiał opuścić murawę.

Grę w przewadze goście wykorzystali niemalże natychmiast, albowiem trzy minuty później, PSG... prowadziło już 2:1. W 75. minucie, pięknym uderzeniem z rzutu wolnego z 23 metrów popisał się Neymar, a kilkadziesiąt sekund później, Neymar dograł w pole karne do Mbappe, który z łatwością minął obrońcę i pokonał Rulliego płaskim strzałem.

Paryżanie nie zamierzali na tym poprzestać - w kolejnych minutach blisko bramki był dwukrotnie Neymar, którego pierwszy strzał wybronił Rulli, a drugi zatrzymał się na poprzeczce. Wynik w 81. minucie ustalił jednak Mauro Icardi - "zewnętrzniakiem" idealnie dograł Mbappe, a Argentyńczyk trafił do siatki z woleja.