Reims ogrywa St. Etienne

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

W pierwszym niedzielnym meczu 17. kolejki Ligue 1, Stade de Reims przed własną publicznością pokonało 3:1 AS Saint-Etienne.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy już w 10. minucie objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się wówczas Remi Oudin, który popisał się efektownym strzale, po tym jak piłka dość przypadkowo trafiła do niego w polu karnym. Był to jedyny gol w pierwszej połowie.

W 59. minucie Zieloni doprowadzili do wyrównania. Po ładnej zespołowej akcji, piłkę w polu karnym otrzymał Romain Hamouma i pewnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi.

Osiem minut później Reims ponownie było na prowadzeniu. Tym razem na listę strzelców wpisał się Boulaye Dia, który popisał się ładnym strzałem głową po precyzyjnym dośrodkowaniu Xaviera Chavalerina z lewej strony boiska.

W doliczonym czasie gry gospodarze potwierdzili jeszcze wyższość nad swoim rywalem, zdobywając trzeciego gola. Wynik spotkania ustalił Moussa Doumbia.

Stade de Reims – AS Saint-Etienne 3:1 (1:0)