Pewne zwycięstwo RB Lipsk w Dusseldorfie

Timo Werner

Bez niespodzianki obeszło się w ostatnim sobotnim spotkaniu 15. kolejki Bundesligi. RB Lipsk wysoko 3:0 pokonał na wyjeździe Fortunę Dusseldorf. Dzięki tej wygranej drużyna Juliana Nagelsmanna objęła prowadzenie w ligowej tabeli.

Goście z Lipska mecz rozpoczęli od mocnego uderzenia, bowiem na prowadzenie wyszli już 2. minucie. Po dograniu Konrada Laimera z prawej strony pola karnego, do siatki z ośmiu metrów trafił Patrik Schick. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie jedenastka Juliana Nagelsmanna potwierdziła swoją wyższość nad rywalem. W 58. minucie na 2:0 podwyższył Timo Werner, który mocnym strzałem pokonał bramkarza rywali z rzutu karnego.

Kwadrans przed zakończeniem meczu, jego rezultat na 3:0 ustalił Nordi Mukiele, który trafił do siatki strzałem głową po zagraniu Marcela Sabitzera.

W zespole gospodarzy 70 minut rozegrał Dawid Kownacki.

Fortuna Dusseldorf – RB Lipsk 0:3 (0:1)