Real remisuje rzutem na taśmę!

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  15.12.2019 22:54

Karim Benzema  |  fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

Na zakończenie niedzielnego spotkania w ramach 17. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Real Madryt rzutem na taśmę zremisował 1:1 w delegacji z Valencią CF. Ekipa z Kastylii zrównała się tym samym punktami z FC Barceloną w tabeli Primera Division.

Królewscy swój ostatni mecz przed El Clasico rozgrywali na Estadio Mestalla, gdzie gospodarze będący ostatnio w dobrej dyspozycji liczyli na czwarte z rzędu zwycięstwo, licząc wszystkie rozgrywki. Real natomiast miał nadzieję na sięgnięcie po piąte z rzędu zwycięstwo w La Liga.

Pierwsza odsłona rywalizacji w wykonaniu obu ekip zdecydowanie jednak rozczarowała, co skutkowało tym, że do przerwy miał miejsce bezbramkowy remis, z czego na pewno nie byli zadowoleni fani madryckiej ekipy, którzy liczyli na wykorzystanie przez swoich pupili potknięcia FC Barcelony, aby wskoczyć na pozycję lidera rozgrywek.

W drugiej części zmęczona ostatnią batalią z AFC Ajaxem ekipa Alberta Celadesa zaczęła szukać okazji do zwycięstwa. Pierwsze ostrzeżenie Valencia zaserwowała rywalom ze stolicy Hiszpanii w 46. minucie, gdy w sytuacji oko w oko z golkiperem gości stanął Ferran Torres, ale Thibaut Courtois spisał się bez zarzutu.

Tymczasem dwanaście minut przed końcem podstawowego czasu rywalizacji gospodarze objęli jednobramkowe prowadzenie za sprawą trafienia Hiszpana Solera, który wykorzystał podanie od Daniela Wassa. Ostatnie słowo należało jednak do Królewskich, gdy w doliczonym czasie wynik meczu ustalił Karim Benzema.

Valencia CF - Real Madryt 1:1 (0:0)

1:0 Soler 78'
1:1 Benzema 90+5'

Żółte kartki:
Valencia: Soler 38'
Real: Carvajal 77', Jović 90'

Valencia (4-2-3-1): Doménech – Wass, Garay, Gabriel Paulista, J. Costa (61' M. Vallejo), Coquelin (83' Kondogbia), Torres (90' Diakhaby), Soler, Parejo, Gaya, Rodrigo

Real (4-3-3): Courtois – Carvajal, Ramos, Varane, Nacho, Modrić (81' Jović), Valverde, Kroos, Rodrygo (69' Vinícius Junior), Benzema, Isco (69' Bale).

Sędzia główny: Jose Sanchez (Hiszpania)

Komentarze | 24 komentarzy

Mestalla | 15.12.2019 22:55

Myślałem, że stanie się to w doliczonym czasie w Amsterdamie,ale chyba tylko wymodliłem przełożenie o kilka dni. Pierwsze miejsce w grupie, jeszcze Sevilla przegrała, widać nie może być idealnie.

95 - powtórka z Lille, szlag!

LM10FCB | 15.12.2019 23:00

1  min extra hehe czemu mnie to nie dziwi dali remis by na GD bylo po rowno :P zeby byly wieksze emocje sedziowanie w Hiszpanii lvl  hard

Ricardo Roomest | 15.12.2019 23:03

Oglądałeś mecz? Ile było konsultacji z VARem w doliczonym czasie gry? Umiesz liczyć?

Guaje | 15.12.2019 23:05

(Pisałem komentarz w zupełnie innym tonie, ale 80% musiałem wyczyścić, bo wyszło tragikomicznie, zostawiam końcówkę).
Najważniejsze, że zespół gra lepiej w piłkę niż za Marcelino i punkty nie są efektem miksu zręcznej murarki z fartem który zawsze kiedyś się kończy.

hugo_sanchez | 15.12.2019 23:06

Intensywny mecz# do 15 minuty powinno być 0:2, ale jak to Valencia, brawa dla nich, nigdy nie odpuszczają takich meczy.

W środę już dzieciątko?

KapitanFCB | 15.12.2019 23:06

Znowu bylo przedluzanie czasu by prześcieradla strzeliły na remis.Oby takich wałków nie bylo w El Clasico.

SuperStarrr | 15.12.2019 23:08

Pierwsza połowa była Realu. Druga Valencii. Sprawiedliwy wynik.

MagoDeOz | 15.12.2019 23:09

"nie było przerw, ne było kontuzji, dlaczego nie kończy tego spotkania"

hugo_sanchez | 15.12.2019 23:10

Kapitan fcb i lm10fcb trolle numer uno, jaszczki jakich mało jeden ma 9 lat drugi starszy o rok, brawo przygłupy

Mucha52 | 15.12.2019 23:11

Real to powinien wygrać w pierwszej połowie,w drugiej Walencja dużo lepiej zagrała no i niewiele i brakło do by dowiózła go zwycięstwo szkoda.

AndrewNight | 15.12.2019 23:17

No taki mecz na remis ale wiadomo że wyjazdy na Mestalla to bardzo ciężkie spotkania. Szkoda Valencii w tej ostatniej akcji. Kurtuła jak w bramce zawodzi w Realu tak przy rożnym sie popisał, może niech w polu gra xd chociaż dzisiaj w bramce też sobie wyjątkowo radził ;)
Kto by pomyślał że Valencia będzie tak grać po zwolneiniu Marcelino, spodziewałem się początku kryzysu a tutaj 1 miejsce w grupie LM i coraz wyższa pozycja w tabeli w Hiszpanii.

mLaudrup | 15.12.2019 23:17

Jak długo to jeszcze będzie trwać, Barca gubi punkty, a Real nie potrafi tego wykorzystać, co więcej, musi się zbłaźnić.

Isco beznadzieja, Rodrygo nędza, Vinicius dramat, Bale szkoda gadać, podobnie jak Jovic(genialny transfer). Pochwalić można jedynie Benzeme i Courtois, który nie tylko uchronił zespół przed kompromitacją, ale jeszcze uratował w końcówce resztki honoru.

Gra wyglądała dobrze tylko w pierwszej połowie, bo tak chciała Valencia, która grała w trybie ekonomicznym i pozwalała na wszystko. Gdy w drugich 45 minutach na nasz ruszyli, maska opadła, a Real w rozsypce, okazało się, że mamy ogromne problemy i nie umiemy dotrzymać im tempa.

Po tym co zobaczyłem w drugiej połowie spodziewam się na Cam Nou wpie*dolu.

Tiberinus | 15.12.2019 23:17

Nie można iść spać przed ostatnim gwizdkiem. W tych najpóźniejszych meczach Inter oddał 2 punkty w 92 minucie, a Valencia kilka minut później

mLaudrup | 15.12.2019 23:32

@Wiking

1. Sprowokował cię do tego żebyś założył konto(utworzony: 15 grudnia 2019 23:12)?  Sprowokował.

2. Sprowokował do tego żebyś mu odpowiedział?  Sprowokował.

No, to osiągnął wszystko czego chciał, 2:0 dla KapitanFCB.
W tej sytuacji to ty jesteś małpą i tańczysz jak ci zagra. :)

AndrewNight | 16.12.2019 00:03

Wiking, mLaudrup
Wpisy takich użytkowników jak KapitanFCB, Scousser, Drukarnia czy ten fan z Marsylii (z resztą chyba inne konta z nazwą klubu i dodatkiem Fan bo to chyba ta sama osoba) traktuje się tutaj jak pewien rodzaj folkloru czy jak to Joker trafnie napisał ciekawostki przyrodniczej XD
Ja tam mam bekę z tych wpisów, przecież nikt o zdrowych zmysłach by nie pisał takich głupot, najlepszy był wpis po losowaniu ligi mistrzów że losowanie wydrukowane pod Man City xd
Zawsze to jakieś urozmaicenie na tej stronie, pewnie też taki jest zamysł moderatorów i dlatego ich nie banują.

Islander | 16.12.2019 00:10

LM10FCB
Gonisz swojego mistrza Kapitana? Oglądałeś ostatnie minuty? Hańbicie normalnych kibiców Barcy.

LM10FCB | 16.12.2019 00:20

nie nie ogldalem calego tylko kawalek drugiej polowy   bramki widzialem itd   jak by sedzia był  h -ujem to by skonczyl 94  a nie przeciagal

LM10FCB | 16.12.2019 00:21

a fani realu nie na róbcie w pampersa   wystarczy wam juz

Joker | 16.12.2019 00:30

Wiem, że Real miał więcej dobrych okazji, zwłaszcza do przerwy, bo w drugiej połowie to jednak trochę Valencia lepiej wyglądała, no ale jak się traci gola w ostatniej sekundzie doliczonego czasu to zawsze jest szkoda, a tymbardziej po takim zamieszaniu gdzie można było z 2 razy wywalić piłkę w krzaki :) ale zawsze coś, że Real dalej Barcy nie wyprzedza i do Klasyku to Barca przystępuje jako lider, choć bez żadnej przewagi punktowej...

Real Madridista | 16.12.2019 00:56

Dobre 30 min. Realu, potem trochę spuścili z tonu i do zejścia Modrica już takie klepanie na alibi i wrzutki jak w zeszłym sezonie :-(
Dali Valencji się podnieść i odbudować, co w przerwie Celades świetnie wykorzystał i w drugiej części to VFC była groźniejsza i zasłużenie zdobyła gola.
Z całym szac, ale dla mnie Luka już nie powinien grać w ważnych starciach, bo mam wrażenie, że druga linia nie funkcjonuje tak sprawnie i dynamicznie jak bez niego.
Po golu Solera Real już nacisnął odpowiednio i udało się wyciągnąć remis.
Tak jak pisałem przed meczem wszystko wskazywało na podział pkt. i tak też się stało, choć gdyby w pierwszej połowie Benzyn i koledzy lepiej celowali? ;-)
Z drugiej strony jak się nie da wygrać to ten pkt.zdobyty w takich okolicznościach trza szanować.
Pzdr.

Threex | 16.12.2019 04:48

Generalnie to pierwsze 20-30min w wykonaniu Realu to było coś nieprawdopodobnego.... Tylko brakowało bramek i to był największy problem...
Później musiało mieć to konsekwencje i tak się stało. Uważam że Nacho dzisiaj dał się jechać na lewej stronie jak dziecko (może oprócz kilku dobrych interwencji) i też przez jego stratę o górna piłkę padła bramka na 1:0.

Modric i Isco to są zawodnicy którzy powinni wchodzić do gry jak wygrywamy jedna bramką i chcemy utrzymać piłkę. Bo Isco wczoraj nie wiem czy miel 1 wrzutkę która mu jakoś wyszła. Wszystko było blokowane a i tak głównie podawał do tyłu lub do najbliższego.
Ofensywne zmiany nie dały tak na prawdę nic.
Ufam że to był trochę tryb ekonomiczny przed środa.
Podobała mi się bardzo reakcja VARu w przypadku żółtej kartki ale trochę nie kojarzyłem że tak można. Myślałem że VAR to tylko bramka, karny, spalony i czerwoną no ale bardzo pozytywnie.

Remis trochę sprawiedliwy.

Czekam na środę...

Ronaldo324 | 16.12.2019 07:11

Real zawsze jest solidarny z Barcą gdy traci punkty co Wy nie wiecie? Przecież my nawet jakbyś grali w Niewidomymi Kielce to byśmy nie wygrali po wcześniejszej straci punktów hehe :P Ale powiedzmy , że idzie przymknąć na to oko bo rywal był ciężki co nie zmienia faktu iż Barca wygra spokojnie GD.

TteamWand | 16.12.2019 08:37

„Do 15 min powinno być 0-2”:d to się uśmiałem :) nie wiem z czego jak Real w tym meczu nie miał ŻADNEJ setki.
Najlepsza sytuacja Benza głową,i jedyna w miarę czysta, ale to tez nie było wcale proste do wykończenia.

Real potrafił koncertowo zdominować przeciwnika i ilość odbiorow w 1polowie na połowie Valencii była chyba rekordowa ale nie przekładało się to na klarowne sytuacje.
Viniciusy i Rodryga tego świata nie zbawia ataku Realu. Nawet nie chce myśleć gdzie Real będzie jak wypadnie Benz.

MarseilleFan | 16.12.2019 18:38