KMŚ: Zwycięstwo Esperance Tunis z Al-Sadd

Klubowe Mistrzostwa Świata
Na zdjęciu: Klubowe Mistrzostwa Świata

Piłkarze Esperance Tunis pokonali Al-Sadd 6:2 (4:1) w meczu o 5. miejsce Klubowych Mistrzostw Świata rozgrywanych w Katarze.

Na Khalifa International Stadium w Doha trzy gole dla zespołu z Tunezji strzelił Hamdou Elhouni. 25-letni pomocnik wpisał się na listę strzelców kolejno w 6., 42. oraz 74. minucie.

Dwie bramki dla Esperance Tunis zdobył z kolei Anice Badri, który najpierw w 13. minucie pokonał golkipera rywali, a nieco ponad dziesięć minut później skutecznie wykorzystał rzut karny.

W 87. minucie wynik starcia na 6:2 ustalił Sameh Derbali.

Dla drużyny z Kataru dwie bramki padły z jedenastego metra. Pierwszy rzut karny w 32. minucie pewnie egzekwował Baghdad Bounedjah, natomiast drugi w 49. minucie Hasan Al Haydos.

Podopieczni Moina Chaabaniego dzięki wygranej nad drużyną prowadzoną przez Xaviego, w tegorocznej edycji Klubowych Mistrzostw Świata zajęli piąte miejsce.

Al-Sadd – Esperance Tunis 2:6 (1:4)

0:1 Elhouni 6′