Szczęśliwe zwycięstwo Napoli

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: SerieA.pl  |  22.12.2019 22:39

Gennaro Gattuso  |  fot. Grzegorz Wajda

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Napoli przerwało serię pięciu kolejnych ligowych meczów bez wygranej. Podopieczni Gennaro Gattuso szczęśliwie 2:1 pokonali na wyjeździe Sassuolo.

Pierwsze dwa kwadranse zdecydowanie należały do gospodarzy, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji strzeleckich. Ich ataki przyniosły efekt w 29. minucie. Po dośrodkowaniu Manuela Locatellego z lewej strony boiska, bramkarza Napoli uderzeniem z powietrza pokonał Hamed Traore.

Przed przerwą wynik nie uległ zmianie. Sassuolo jednak całkiem zasłużenie schodziło na przerwę z prowadzeniem, bowiem było zespołem zdecydowanie lepszym od Napoli. Początek drugiej połowy również należał do gospodarzy, którym nie udało się jednak podwyższyć prowadzenia.

Z biegiem czasu do głosy zaczęli dochodzić podopieczni Gennaro Gattuso. W 56. minucie celnie na bramkę Sassuolo główkował Arkadiusz Milik, ale nie sprawił problemów bramkarzowi. Kilka chwil później Napoli doprowadziło do wyrównania. Po podaniu Piotr Zielińskiego, Milik przepuścił piłkę do Allana, który świetnie oszukał defensywę rywali i mocnym uderzeniem z czternastu metrów nie dał szans bramkarzowi.

W 70. minucie bliskie zdobycia drugiego gola było Sassuolo, ale piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. W kolejnych minutach do ataku ruszyło Napoli. Dogodnych sytuacji nie zdołali jednak wykorzystać Jose Callejon i Dries Mertens.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, w czwartej minucie doliczonego czasu Napoli przechyliło szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zwycięskiego gola dla gości zdobył Elmas.

US Sassuolo – Napoli SSC 1:2 (1:0)

1:0 Traore 29'