Lisy wywożą trzy punkty z Londynu, grał Fabiański

Łukasz Fabiański

Leicester City w meczu 20. kolejki angielskiej ekstraklasy pokonał na wyjeździe West Ham United 2:1. Tym samym drużyna z siedzibą na King Power Stadium umocniła się na drugim miejscu w ligowej stawce, a utratą posady menedżera Młotów zagrożony jest Manuel Pellegrini.

Ekipa z London Stadium przystępowała do swojej potyczki, chcąc wrócić na zwycięski szlak po porażce z Crystal Palace. Z kolei team Brendana Rodgersa miał zamiar zrehabilitować się swoim kibicom za bolesną porażkę z Liverpoolem FC. Tym samym bój z udziałem West Hamu i Leicester zapowiadał się interesująco.

Pierwszy gol w meczu mógł paść już w 12. minucie, gdy Demarai Gray egzekwował rzut karny. Na przeszkodzie zawodnika Lisów stanął jednak Łukasz Fabiański, który wyczuł jego intencje, popisując się świetną interwencją. Leicester jednak dopięło swego w 40. minucie, gdy Kelechi Iheanacho głową zdobył bramkę na 1:0.

Jeszcze przed przerwą do wyrównania zdołał doprowadzić Pablo Fornals, który popisał się mocnym i przede wszystkim celnym strzałem z prawej nogi. Jednocześnie po pierwszych trzech kwadransach rywalizacji na tablicy wynikowej widniał rezultat 1:1.

Po zmianie stron Irlandczyk Gray zdołał natomiast wykorzystać sytuację oko w oko z bramkarzem rywali. Tym samym goście po raz drugi w spotkaniu wyszli na prowadzenie. Więcej goli w tym starciu już nie padło, więc trzy “oczka” zainkasowali zawodnicy Lisów, którzy umocnili się na pozycji wicelidera rozgrywek.

West Ham United – Leicester City 1:2 (1:1)

0:1 Iheanacho 40′
1:1 Fornals 45′